• Gminny Festiwal Piosenki  Patriotycznej i  Wojskowej

          • 26 października w Gminnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Samborowie odbył się Festiwal Piosenki  Patriotycznej i Wojskowej. Ponad pięćdziesięciu uczestników  w różnych kategoriach wiekowych zaprezentowało swoje umiejętności wokalne. Naszą szkołę godnie reprezentowała grupa z klasy V w składzie:  Agata Chęcińska,  Zuzanna Bąk, Maja Różańska i Lena Ziniewicz. Dziewczęta zaprezentowały dwa utwory i za  swój występ otrzymały wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

            Wielkie brawa i gratulacje dla naszych szkolnych artystów !!!

          • Akcja "Pomagamy zwierzętom"

          • W miesiącu październiku w naszej szkole odbyła się akcja "Pomagamy zwierzętom". Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów, którą dostarczyliśmy na miejsce zbiórki do Centrum Użyteczności Publicznej  w Ostródzie.

          • MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole

          • Uczniowie klasy III  od września realizują zadania związane z programem  MegaMisja.

            MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

          • Kreatywne prace plastyczne - październik

          • W miesiącu październiku  w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywne prace plastyczne” uczniowie wykonywali na plastyce  zadania: ,,Drukowanie folią bąbelkową” oraz  ,,Dynia lub jabłko - technika mokre w mokrym”.

            Powstały fascynujące dzieła.

          • Obchody Dnia Papieskiego

          • 20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 22 Dnia Papieskiego pod hasłem „Blask Prawdy”. Uczniowie przypomnieli nam wszystkim przepis na szczęście, który święty Jan Paweł II zamieścił w trzech słowach: Prawda, Miłość i Wolność. Są to trzy wartości, bez których nasze życie jest pozbawione kolorów. Nie możemy być szczęśliwi, kiedy żyjemy w kłamstwie. Nie możemy być szczęśliwi, gdy nie kochamy i nie jesteśmy kochani. Nie możemy być szczęśliwi, jeśli żyjemy w niewoli. Uczniowie zdradzili nam także tajemnicę, że nie chodzi o to, aby te wartości zdobyć i nic więcej nie robić. Chodzi o to, żeby nieustannie ich szukać. Troszczyć się o Prawdę, pielęgnować i trenować naszą Miłość oraz walczyć o Wolność. Tego uczył nas święty Jan Paweł II.

            Ojcze Święty, dziękujemy!

          • "Od ziarenka do bochenka"

          • "Od ziarenka do bochenka" to temat lekcji bibliotecznej, która odbyła się w bibliotece w Pietrzwałdzie. Uczniowie wraz z panią Agnieszką Bobrowską, nauczycielem miejscowej szkoły oraz bibliotekarką panią Teresą Ziniewicz poznawali drogę jaką przechodzi ziarno rzucone w ziemię aż do momentu wypieczenia chleba. Dlaczego chleb jest ważny w naszym życiu? Jakie są tradycje związane z chlebem? Na te i inne pytania uczniowie szukali odpowiedzi w literaturze. 

          • Zagroda Edukacyjna „Pszczółka w lesie”

          • Uczniowie klas I-III odwiedzili  Zagrodę Edukacyjną „ Pszczółka w lesie”. Dzieci wzięły udział w warsztatach stolarskich, w których samodzielnie wykonały szkatułki, budki dla owadów, zegary oraz lampiony. Po ciężkiej pracy uczniowie mogli bawić się na zewnątrz w „błotnej kuchni”, grać w piłkę oraz puszczać ogromne bańki. Hitem okazała się lina, po której tylko nieliczni przeszli do samego końca. Po tak wyczerpujących atrakcjach wszyscy mogli  miło spędzić czas przy ognisku, zjadając pyszną kiełbaskę. 

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W październiku, jak co roku, w naszej szkole obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła akademia przygotowana przez uczniów, którzy złożyli życzenia i podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany każdego dnia w ich wychowanie. Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Wrzesińska przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich uczniów. W swoim przemówieniu mówiła o znaczeniu edukacji w społeczeństwie oraz o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za zaangażowanie, trud wychowania i nauczania oraz wiarę w uczniów. Życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.  Następnie wręczone zostały nagrody dla zasłużonych pracowników.

          • Szkolny konkurs klas I-III pt. "Mój nauczyciel"

          • Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej w klasach I-III został zorganizowany konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu portretu nauczyciela. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością podczas tworzenia swoich prac. Wśród nagrodzonych prac znalazły się:

            I miejsce Zuzanna Śmigielska klasa I ( portret Pani Elżbiety Szulc)

            II miejsce Paweł Jędrzejak klasa III ( portret Pani Moniki Bąk)

            III miejsce Lena Pinkall klasa III (portret Pani Moniki Bąk)

            Gratulujemy!!!

          • Święto Jesieni

          • W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy „ŚWIĘTO JESIENI” połączone z DNIEM DYNI I ZIEMNIAKA. Uczniowie w tym dniu brali udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, których tematem przewodnim był ziemniak. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością podczas wykonywania z warzyw „ zwierzaków cudaków”. Po tych wyczerpujących zadaniach uczniowie mogli skosztować pyszności, które przygotowały Panie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Uwieńczeniem dnia było ognisko przy, którym wychowawcy i uczniowie spędzili miło czas podczas pieczenia kiełbasek. Po radosnych minach i humorze uczniów można śmiało stwierdzić, że dzień należał do udanych.  

          • Wykład - "Dogadać się z nastolatkiem"

          • Zapraszamy Rodziców, Nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na wykład dr Agnieszki Kozak – współautorki książki „Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji”.

            Spotkanie odbędzie się 25.10.2022 r. o godzinie 17:00 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie.

            Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.

            Rejestracja również poprzez stronę internetową

          • Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego

          • Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowało konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV - VIII ,,Wodny świat zdjęcia wart”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać fotografię ukazującą życie w środowisku wodnym i przybrzeżnym, np. eksponować zamieszkujące je organizmy lub malownicze i cenne przyrodniczo akweny wodne,  oazy przyrody ożywionej i nieożywionej związane z wodą. 

            W etapie szkolnym konkursu wyłoniono fotografie:

            Zuzanny Rudnickiej z kl. IV

            Jakuba Jaremka z kl. V

            Franciszka Wiszniewskiego z kl. VI.

            Prace z etapu szkolnego zostały wysłane do Elbląga. 

            Wyniki będą w późniejszym terminie.

            Życzymy sukcesów!

          • Piękna Nasza Polska  Cała - wymiana pocztówkowa

          • W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała uczniowie napisali  pocztówki z pozdrowieniami z naszej miejscowości  do uczniów  innych  szkół w Polsce. Celem wymiany pocztówkowej jest poznanie regionów Polski, ich atrakcyjności  turystycznej, uwrażliwianie uczniów na piękno  oraz kształtowanie szacunku dla własnego państwa.   Pocztówki  z wizerunkiem naszego urokliwego regionu zostały wysłane do 19 szkół podstawowych położonych  w różnych województwach w Polsce (do dużych miast, miasteczek i wsi).  Otrzymane pocztówki od uczniów z innych szkół wzbogacą  wiedzę  uczniów na lekcjach geografii i przyrody.

          • Dzień Gier Planszowych

          • Dzień Gier Planszowych obchodzony jest 10 października.

            Zajęcia odbywały się w luźnej, zabawowej formule. Uczniowie mieli okazję zagrać w swoje ulubione gry planszowe. Największym zainteresowaniem wśród graczy niewątpliwie cieszył się Chińczyk, Gorący ziemniak i  zwykłe warcaby. Uczniowie twierdzą, że warto grać w gry planszowe, ponieważ jest to dobry pomysł na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, bo rozwijają umysł i wyobraźnię, uczą gry fair play.

            PAMIĘTAJMY!!! Granie w planszówki staje się modne, modniejsze, najmodniejsze. Gry planszowe zdobyły szerokie uznanie na całym świecie. Bądźmy na czasie, grajmy w planszówki!!!

            WAŻNE!!! Rozmawiajmy, grajmy, podtrzymujmy relacje koleżeńskie. Postawmy na szczery uśmiech, a nie stukanie w ekran telefonu. Patrzmy w oczy, a nie w niebieskie ekrany smartfonów, tabletów, laptopów.

          • Poświęcenie plecaków

          • Dnia 7 października w naszej szkole miała miejsce uroczystość poświęcenia uczniom klasy I plecaków, podręczników i przyborów szkolnych. Poświęcenia dokonał ksiądz proboszcz Adam Steć. 

          • Dzień Drzewa

          • 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa.

            Święto zostało zainicjowane przez amerykańskiego sekretarza rolnictwa Juliusza Sterlinga Mortona. Jako miłośnik przyrody, zaapelował on do społeczeństwa, by każdy kto może, posadził drzewo. W Polsce Dzień Drzewa jest obchodzony od 2002 roku – 10 października. Z okazji tego święta w wielu miejscach są prowadzone akcje sadzenia drzew. Nasze przedszkole w tym roku aktywnie włączyło się w tą akcję. Do nasadzeń została wybrana sosna, za której sadzonki serdecznie dziękujemy leśnikowi Panu Zdrodowskiemu. Każda grupa zasadziła swoje drzewka, wzbogacając przy tym zieloną strefę naszego ogrodu przedszkolnego. Wszystkie dzieci z entuzjazmem  brały  udział w procesie sadzenia. Tego dnia przedszkolaki zdobyły dużo informacji na temat drzew. Poznały ich budowę, nazwy wybranych gatunków oraz rodzaje drzew. Wykonały twórcze prace plastyczne, których tematem były drzewa. W ramach udziału w tej akcji zrealizowaliśmy zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" i "Z kulturą mi do twarzy" oraz wzięliśmy udział w #wyzwanie DzienDrzewa.

          • XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

            My również właczyliśmy się do akcji "tabliczkowych" zabaw. Dnia 7 października nie tylko uczniowie, ale wszyscy pracownicy szkoły podjęli "tabliczkowe" wyzwania, a łatwo nie było :)

          • Wizyta w sadzie

          • 5 października grupy Pszczółki i Skrzaty wybrały się na spacer do sadu. Dzieci poznały nazwy drzew owocowych oraz krzewów. Z dużą ciekawością dokonywały obserwacji wiszących na drzewkach i krzewach owoców (jabłek, gruszek, malin i jeżyn). Dotykały, porównywały wielkość, kolor i kształt. Po powrocie do przedszkola dzieci z grupy Pszczółki degustowały różne odmiany polskich jabłek oraz wspólnie z wychowawcą zrobiły sok jabłkowy realizując jednocześnie zadanie w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała". Dziękujemy bardzo serdecznie Pani Iwonie Walkowiak za zaproszenie do tego pięknego sadu.