• Dzień Babci i Dziadka

• Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami.

Te laurki pełne kwiatków są dla wszystkich babć i dziadków.

A dziadkowie wraz z babciami już czekają przed domami.

Przez lornetki patrzą w dal wystrojeni jak na bal.

Z najlepszymi życzeniami dla swoich Babć i Dziadków uczniowie klas I-III.

• Dzień Babci i Dziadka

• 19 stycznia świętowaliśmy jedno z ważniejszych wydarzeń wśród naszych uroczystości przedszkolnych – Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęły wspólnie pani dyrektor Katarzyna Wrzesińska oraz wicedyrektor Hanna Góralska, witając licznie przybyłych gości. Następnie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki, wystawiając spektakl pt. „Boże Narodzenie w leśnej stajence”, któremu towarzyszyły iście bajkowa scenografia, piękne stroje oraz cudowna publiczność. Wnuki i wnuczęta po występie złożyli życzenia swoim najbliższym, wręczając przy tym upominek. O poczęstunek dla najukochańszych babć i dziadków zadbali rodzice, którym bardzo mocno dziękujemy. Dzień ten był niewątpliwie pełen radości, ciepła oraz miłości i mamy nadzieję, że zapadnie na długo w pamięci.

• Kreatywne prace plastyczne w styczniu

• W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego - Kreatywne prace plastyczne uczniowie   wykonali dwa zadnia: ,,Zimowe drzewo  z folii aluminiowej‘’ oraz ,, Kolaż z makulatury-Babeczka”.

• Czytam z klasą- lekturki spod chmurki

• Uczniowie klasy III zrealizowali I moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki”. Etap ten polegał na podróżowaniu po Polsce. Warunkiem realizacji I modułu było przeczytanie lektury, której akcja toczy się w Polsce  lub autor urodził  się i tworzył w Polsce. Następnie uczniowie musieli wykonać następujące zadania:

• założyć kącik czytelniczy,
            • założyć lekturniki,
            • wypełnić metryczkę do lektury pt. "Drzewo do samego nieba",
            • narysować głównego bohatera oraz jego najciekawszej przygody,
            • wykonać i zaprezentować lekturę w pudełku,
            • zorganizować akcję bookcrossingową,
            • zredagować  notatkę na temat miejsca urodzenia autora książki.

W styczniu wyruszamy w podróż po Europie😊

• Wieczór kolęd

• Dnia 13 stycznia 2023r. w świetlicy wiejskiej w Pietrzwałdzie odbył się "Wieczór kolęd" przygotowany przez wolontariuszy Klubu Ośmiu ZSP w Pietrzwałdzie we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich Pietrzwałd.

•  XXII  EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI” etap parkowy

•  12 stycznia 2023r. w Iławie odbył się  etap  parkowy XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.”

Do konkursu przystąpili uczniowie, którzy osiągnęli najwyższy wynik w etapie szkolnym:

1.Krzysztof Kołodziejczyk kl. VIII

2.Franciszek Wiszniewski kl. VI

3.Maciej Pawszyk kl. IV

Organizatorem konkursu był Zespół Parków Krajobrazowych Wzgórz Dylewskich i Pojezierza Iławskiego z siedzibą w Jerzwałdzie.

Startujący w konkursie uczniowie musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat Parków Krajobrazowych Wzgórz Dylewskich i Pojezierza Iławskiego, ale również wiedzą przyrodniczą, tematem przewodnim były ptaki parków krajobrazowych.

W parkowym etapie konkursu wzięło udział łącznie 11 szkół podstawowych z terenu Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich i z terenu Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. Rywalizacja między szkołami  była wyrównana, ale tylko jedna szkoła z terenu parków mogła zakwalifikować się do kolejnego etapu -wojewódzkiego. Nasi uczniowie godnie reprezentowali swoją szkołę i zajęli IV miejsce drużynowo.

Dziękujemy za wkład pracy, pogłębianie wiedzy przyrodniczej, zaangażowanie i udział w konkursie.

• Jest taki dzień ...

• Tuż przed świętami, w dniu 22 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe - Wigilia dla całej społeczności szkolnej.

Podczas spotkania wprowadzającego w atmosferę świąt odbył się koncert kolęd. Każda klasa zaprezentowała się w przygotowanej przez siebie kolędzie, pastorałce lub utworze świątecznym.

Uczniowie otrzymali też Gwiazdkową Niespodziankę - paczki z organizacji "Samaritan`s Purse", które przekazali uczniom wyjątkowi goście - Pastor Kościoła Ewangielicko - Metodystycznego w Ostródzie wraz z małżonką.

• Wigilia w przedszkolu

• Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną Wigilią, która odbyła się 22 grudnia. W tym dniu dzieci, personel przedszkola z panią wicedyrektor zasiedli razem do wigilijnego obiadu. Przy dźwiękach kolęd dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia oraz delektowaliśmy się przepysznymi tradycyjnymi potrawami. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały w wyjątkowy nastrój, tego niecodziennego wydarzenie.