• Wyniki konkursu recytatorskiego „Brzechwa dzieciom”

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom" dla uczniów klas I-III. Po przeprowadzonych eliminacjach klasowych do etapu szkolnego zakwalifikowało się 9 osób. „Żuk”, „Mucha”, „Sum”, „Na straganie” i wiele innych wierszy Jana Brzechwy zaprezentowali uczestnicy podczas szkolnego konkursu. Nasi mali poeci zachwycili jury ogólnym wyrazem artystycznym, interpretacją oraz doskonałym opanowaniem pamięciowym. 

            Z przyjemnością przedstawiamy laureatów:

            I miejsce Helena Garnek kl. I

            II miejsce: Zuzanna Domżalska kl. II

            III miejsce: Zuzanna Śmigielska kl. III

            Wyróżnienie:

            Hanna Blajda kl. I

            Agata Orkisz kl. II

            Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

          • Poczuj chemię do fizyki

          • 27 lutego cała społeczność szkolna miała okazję wziąć udział w niecodziennej lekcji pt. "Poczuj chemię do fizyki". Lekcję przeprowadził przedstawiciel grupy "Zaelektryzowani". Uczniowie uczestniczyli w eksperymentach z fizyki i chemii, w zabawach z gazami, konkursach wiedzy oraz zabawach zręcznościowych. 

            Dziekujemy :)

          • Spotkanie z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych

          • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VII oraz VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w Ostródzie.

            Na spotkaniu z przedstawicielami Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica  w Ostródzie oraz CECH Ostróda nasi uczniowie uzyskali wiele informacji, które pomogą im dokonać wyboru dotyczącego dalszej ścieżki edukacyjnej. Otrzymali upominki oraz ulotki informacyjne.

          • ETAP PARKOWY  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU,,POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI”

          • 22 lutego w  Szkole Wyższej  im. Pawła Włodkowica w Iławie odbył się etap  parkowy Ogólnopolskiego  Konkursu Przyrodniczego ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pietrzwałdzie   reprezentowali uczniowie, którzy zwyciężyli w  etapie szkolnym: 

            Zofia Szymańska  kl. VII

            Franciszek Wiszniewski  kl. VII

            Franciszek Markowski  kl. VI

            W konkursie brali udział  uczniowie z  dwunastu  szkół z terenu Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich i z dwóch   szkół z terenu Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną  wiedzą z zakresu znajomości ssaków, ich rozpoznawania oraz wiadomości o parkach krajobrazowych. Do kolejnego etapu - wojewódzkiego mogła  zakwalifikować  się tylko jedna ze  szkół  z każdego parku.  Nasi uczniowie godnie reprezentowali swoją szkołę i zajęli V miejsce.

            Dziękujemy za zaangażowanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej.

            Gratulujemy!

          • BYĆ JAK IGNACY

          • Lutowe wyzwanie programu edukacyjnego BYĆ JAK IGNACY polegało na wykonaniu zadań i doświadczeń  z zakresu energii geotermalnej oraz energii z biomasy. Poniżej prezentujemy efekty działań koła naukowego ASY Z PIERWSZEJ KLASY. 

          • Teatrzyk "Cyber kłopoty Amelki"

          • 20 lutego przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne „Cyber kłopoty Amelki” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „MAGIK”. Główna bohaterka przedstawienia, mała Amelka bardzo lubi spędzać czas oglądając bajki i grając w gry na swoim nowym telefonie. Tak bardzo angażuje się w multimedialny świat, że traci wszystkich przyjaciół i zaniedbuje wszystkie swoje obowiązki. Czuje się bardzo osamotniona. Na szczęście w porę zauważa, że drugi człowiek jest o wiele ważniejszy. Spotyka na swojej drodze malarza, rzeźbiarza, pisarza, kucharza-pomaga im w ich problemach, tym samym zyskuje nowych przyjaciół.

            Spektakl poruszał niezwykle ważną i aktualną tematykę dotyczącą uzależnień od multimediów. Pokazał jak wiele złego w psychice młodego człowieka i w jego relacjach z otoczeniem wywołuje nadmierne korzystanie z telefonu, tabletu, komputera. Jednocześnie przedstawił alternatywne, korzystniejsze dla rozwoju dziecka, formy spędzania czasu wolnego. Podkreślił siłę przyjaźni i wzajemnej pomocy.

          • Światowy Dzień Kota w przedszkolu

          • 19 lutego obchodziliśmy w przedszkolu „Międzynarodowy Dzień Kota”. Z tej okazji odbyło się spotkanie z weterynarzem panią Anną Połocką-Teperek. Dzieci poznały różne rasy kotów oraz ciekawostki na ich temat. Zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobami ich pielęgnacji. W tym dniu wszystkie przedszkolaki wcielały się w swoich ulubieńców i brały udział w „kocich zabawach”. Tańczyły przy piosenkach o kotach, brały udział w wielu twórczych aktywnościach, wykonywały kocie zabawy ruchowe. Zajęcia miały na celu przekazanie dzieciom informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami, wyrabianie szacunku dla zwierząt, uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

          • Skrzaty odkrywają SKARBY ZIEMI

          • Jakie skarby znajdziemy głęboko pod ziemią? Czym są bogactwa naturalne ziemi i w jaki sposób możemy je wykorzystać ? Odpowiedzi na te pytania szukała grupa Skrzaty podczas zajęć.

          • Leśna edukacja

          • 15 lutego w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja ekologii  o tematyce  leśnej.  Zajęcia przeprowadziła  Pani  Iwona Jóźwicka z Nadleśnictwa Olsztynek. Temat  spotkania dotyczył tropów i śladów zwierząt. Posługując się licznymi pomocami, pani prowadząca ciekawie  przybliżyła uczniom, jakie ślady i tropy mają zwierzęta, które mieszkają w naszych lasach. Uczniowie  z zaciekawieniem słuchali i wykazali się aktywnością podczas  zajęć. To była  niezapomniana  lekcja, dzięki której uczestnicy  wzbogacili swoją   wiedzę  z edukacji  leśnej. Dziękujemy!

          • Walentynki przedszkolaków

          • 14 lutego to dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. Tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: tańczyły do tematycznych piosenek, grały w memory, przeliczały, klasyfikowały, wykonywały twórcze prace plastyczne. Nie zabrakło oczywiście walentynkowej poczty, która została zapełniona po same brzegi. Podczas spaceru przedszkolaki wręczały walentynkowe baloniki lokalnej społeczności. Niewątpliwie  był to dzień miłych wrażeń oraz pięknych gestów.

          • Walentynki :)

          • Jeśli zdziwiona jest Twoja minka, 

            Z jakiej okazji list ten wysłany, 

            Przypomnij sobie, że Walentego 

            Jest to Światowy Dzień Zakochanych.

            14 lutego obchodzimy dzień świętego Walentego. Z tej okazji cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej, aby celebrować to święto. Imprezę rozpoczął największy fan Michaela Jaksona w szkole czyli Patryk Wiśniewski. Zatańczył on do jednego z największych jego hitów Smooth Criminal. Po występie członkowie samorządu rozdawali walentynki, które wcześniej były zbierane do skrzyni walentynkowej. Dalszy ciąg imprezy to już tańce przy najbardziej popularnych piosenkach w szkole. Walentynki zorganizował Samorząd Szkolny wraz z nauczycielami Panią Patrycją Pietrzak i Panem Krzysztofem Stańczuk.

          • Konkurs Fotograficzny ,,Przyjaciół się nie wyrzuca”

          • Zuzanna Rudnicka z klasy V i Gabriela Brzózka z przedszkola zostały wyróżnione w konkursie fotograficznym pod hasłem ,,Przyjaciół się nie wyrzuca”. Celem konkursu było nagłośnienie problemu porzucania zwierząt przez swoich opiekunów. Organizatorem konkursu była Fundacja im. Piotra Poleskiego przy współorganizacji Stowarzyszenia Twórców Warmii i Mazur Gminy Ostróda. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 13 lutego  w Urzędzie Gminy Ostróda, gdzie wyróżnieni uczniowie ze szkół Gminy Wiejskiej Ostróda odebrali nagrody od organizatorów.

            Gratulujemy!

          • Bal Karnawałowy

          • Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze 8 lutego bawiły się dzieci podczas Balu Karnawałowego. Zgodnie z polską tradycją tłustego czwartku, tego dnia nie mogło również zabraknąć pączków i faworków. Przedszkolaczki wspaniale bawiły się w rytm muzyki, przy znanych i lubianych przebojach oraz aktywnie udzielały się w zabawach przygotowanych na tę okazję.  

          • 6 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu

          • Żyjemy w cyfrowym świecie. Dostęp do komputera i Internetu ma już praktycznie każdy z nas. O świadomym korzystaniu z Internetu i jego nośników dowiedziały się dzieci z  naszego przedszkola podczas obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu”. Zabawy z kolorowymi sznurkami, film edukacyjny i projekty własnych komputerków pomogły zrozumieć naszym podopiecznym, że komputer to fascynujący świat stojący przed nimi otworem, ale musimy być bardzo wyczuleni na treści jakie z niego czerpiemy i ludzi, których w nim poznajemy.

            Grupa Zuchy podjęła się również wyzwania i dołączyła do misji Sieciaki - Bezpieczny Internet w celu zdobycia dyplomu Jestem bezpiecznym sieciakiem!

          • UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE PIERWSZEJ

          • Uczniowie klasy pierwszej dzięki FUNDACJI UNIWERSTYTET DZIECI realizują  projekt „Sztuka. Skąd artyści czerpią inspiracje?" Projekt ma na celu zintegrować zespół klasowy oraz rozwinąć wyobraźnię i wrażliwość estetyczną dzieci. Jednym zadań projektowych było namalowanie autoportretu lub portretu koleżanki/ kolegi z klasy. Uczniowie po każdym zrealizowanym zdaniu uzupełniają swój studencki indeks. 

          • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

          • W dniu 7 lutego 2024 r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelnika naszej szkolnej biblioteki. W trakcie uroczystości uczniowie dowiedzieli się jak zorganizowana jest biblioteka, w jaki sposób można wypożyczyć książki do domu oraz jak dbać o książki.  Rozmawialiśmy również o korzyściach jakie daje nam czytanie książek. Podsumowaniem spotkania w bibliotece było wręczenie dyplomów pasowania na czytelnika, słodki poczęstunek oraz prezent – książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek wraz z przewodnikiem dla rodziców pt. „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”. Prezent ten był możliwy dzięki Instytutowi Książki, z którym kolejny raz przyłączyliśmy się do kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”