W ostatnim czasie grupa Zuchy udała się do biblioteki. Podczas wizyty razem z panią bibliotekarką Teresą Ziniewicz dzieci wzięły udział w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. „ Rzepka”, podczas której mali aktorzy z radością naśladowali bohaterów utworu oraz odgrywali role. Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. To idealny czas w rozwoju dziecka, aby pobudzić jego wyobraźnię, wzbogacić mowę, wprowadzić w świat baśni.
Zuchy inscenizują wiersz "Rzepka"
- 3
Wielkanoc tuż, tuż….
Uczniowie naszego zespołu na zajęciach plastyki i techniki wykazali się kreatywnością i ciekawymi pomysłami, tworząc prace świąteczne: kartki, palmy, stroiki, dekoracje drzwi i okien. Wszystkie prace trafiły na Gminny Konkurs Rękodzieła ,,Wielkanoc w tradycji polskiej” organizowany przez GCKB w Samborowie. Wyniki już wkrótce!
4
Marcowe kreatywne prace plastyczne
W marcu w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywne prace plastyczne” klasa III zrealizowała jedno z zadań projektowych o tematyce wiosennej.
W świecie kina i teatru
W dniach od 26 do 28 marca 2025 roku, dzieci z grupy ,,Pszczółki" podczas zajęć dydaktycznych zyskały wiedzę dotyczącą kina i teatru. Dzieci utrwaliły zasady prawidłowego zachowania w tych miejscach, kształtowały umiejętność przeliczania podczas wcielenia się w rolę osoby kupującej, a także przygotowywały pacynki, które były bohaterami dziecięcych zabaw.
Nasi uczniowie w finale Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej organizowanego przez ZPK w Jerzwałdzie
27 marca 2025 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, oddział w Iławie, spotkało się 108 uczniów z 27 szkół, z klas IV – VIII, z 10 gmin, z terenu i okolic Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, z województwa warmińsko – mazurskiego i pomorskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przyrody i ochrony środowiska, wiedzą na temat roślin wykorzystywanych przez ludzi jako zioła oraz umiejętnością ich rozpoznawania na podstawie zdjęcia. Dodatkowo musieli znać przyrodę i zabytki kulturowe Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Każda szkoła była reprezentowana przez 4 – osobową drużynę, której zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy. Uczniowie pracując przy rozwiązywaniu zadań mogli konsultować ze sobą odpowiedzi. Celem tego etapu było wyłonienie 10 drużyn, z najwyższą łączną punktacją, które przechodzą do Finału konkursu. Drużyna naszej szkoły, w składzie: Franciszek Markowski kl. VI, Agata Chęcińska kl. VII, Monika Grusanc kl. VII i Zofia Szymańska kl. VIII wypadła znakomicie i znalazła się na 4 miejscu, wśród 27 szkół i tym samym zakwalifikowała się do ścisłego finału.
Opiekunem drużyny jest p. Katarzyna Wiszniewska. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów.
Gratulujemy całej drużynie i każdemu z osobna wysokiego wyniku i cieszymy się z pogłębiania wiedzy przyrodniczej. Trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się 21 maja.
Archiwum Aktualności