Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej.
Wystawa - Julian Tuwim
Narodowe Czytanie 2022
- maj 2022
Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady
Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady, którego organizatorem jest wydawnictwo Akapit Press.
Nauczyciele i uczniowie przygotowali i zaprezentowali fragmenty z książek Małgorzaty Musierowicz z serii Jeżycjada: „Kłamczucha”, „Pulpecja”, „Imieniny” oraz inne.Dziękujemy wszystkim za udział.
Głównym tematem serii wydanej w 22 tomach są losy rodziny Borejków, mieszkającej w stuletniej kamienicy przy ulicy Roosevelta. Poszczególne tomy sagi ukazywały się od 1975 roku. Każda część opowiadała o życiu jednego z członków rodziny i stanowiła osobną historię, było w niej jednak dużo odniesień do pozostałych tomów.
Autorka opisała w cyklu nie tylko perypetie uczuciowe kolejnych pokoleń młodych dziewcząt, ale też zmieniające się realia życia w Polsce. „Jeżycjada” ukazuje się już od 45 lat.
Celem akcji czytelniczej jest zachęcanie kolejnych pokoleń do poznania przygód nietuzinkowej rodziny Borejków.W celu rozpropagowania naszej akcji zaprosiliśmy z kamerą przedstawicieli Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych RzeczJasna z Ostródy.
- maj 2022
Wystawa "Janusz Korczak - Życie i twórczość"
Dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteką Pedagogiczną w Ostródzie od 16 maja do 8 czerwca 2022 r. w naszej szkole można obejrzeć wystawę wypożyczoną właśnie z Biblioteki Pedagogicznej. Wystawę stanowi 6 plansz poświęconych życiu i twórczości Janusza Korczaka - wybitnego lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty i działacza społecznego.
Kim był bohater wystawy?
Korczak, właściwie Henryk Goldszmit, był prekursorem walki o prawa dziecka, twórcą nowoczesnego systemu wychowania. W latach 1912-1942 był dyrektorem warszawskiego Domu Sierot dla dzieci żydowskich. Mimo szansy opuszczenia getta pozostał ze swoimi podopiecznymi i zginął wraz z nimi w Treblince.
Więcej faktów i ciekawostek o życiu J. Korczaka znajdziecie na wystawie, na którą wszystkich zainteresowanych uczniów, nauczycieli i rodziców serdecznie zapraszamy.
- luty 2022
asowanie na czytelnika uczniów klasy I
W dniu 15 lutego 2022 r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelnika naszej szkolnej biblioteki. W trakcie zajęć uczniowie odpowiadali na przygotowane zagadki, dowiedzieli się jak zorganizowana jest biblioteka, w jaki sposób korzystać z jej zasobów.
Podsumowaniem spotkania w bibliotece było wręczenie dyplomów oraz prezentu – książeczki „Pierwsze abecadło”. Prezent ten był możliwy dzięki Instytutowi Książki, z którym kolejny raz przyłączyliśmy się do kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”. W tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
- styczeń 2022
Przedświąteczna akcja czytelnicza – „Zrób sobie prezent – wypożycz książkę niespodziankę na święta”.
W bibliotece naszej szkoły w ostatnich dniach nauki poprzedzających przerwę świąteczną przeprowadzono akcję „Zrób sobie prezent – wypożycz książkę niespodziankę na święta”. Akcja spotkała się z dużym odzewem czytelników, którzy z wielką przyjemnością odwiedzali bibliotekę i wybierali sobie „prezenty”. Mamy nadzieję, że były one trafione i zabrały naszych uczniów we wspaniały świat wyobraźni, dały chwilę relaksu i przyjemności. Może dla wielu uczniów udział w tej akcji będzie początkiem pasji, a książka najlepszym przyjacielem.
- listopad 2021
Dzień Postaci z Bajek
5 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Postaci z Bajek, który jest świętem wszystkich bajkowych postaci.
Z tej okazji 5 listopada klasy I i VI odwiedziły bibliotekę szkolną. Dzieci tego dnia wyruszyły w magiczną podróż do świata bajek i baśni. Na początek nasi młodzi czytelnicy wymieniali tytuły swoich ulubionych bajek. Potem nadszedł czas na odgadywanie poszczególnych nazw bajkowych bohaterów, zagadki i zabawy związane z bohaterami książek dla dzieci. Następnie nasi goście odgadywali tytuły bajek i baśni, po wysłuchaniu zagadki oraz fragmentu danego tekstu. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, gdzie uczniowie wcielili się w młodych aktorów i naśladowali swoich ulubionych bohaterów bajek. Wiele uśmiechu i radości dała dzieciom zabawa „Jaka to melodia”, gdzie należało rozpoznać tytuł bajki po piosence.
- listopad 2021
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Nasza szkoła otrzymała w bieżącym roku szkolnym wsparcie na zakup nowości i lektur oraz na wyposażenie pomieszczenia biblioteki szkolnej w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0. Łącznie do końca roku zasoby biblioteki powiększą się o kwotę 4000 zł + 1000 zł wkład własny.
- listopad 2021
Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku i zostało zainicjowane lekturą „Pana Tadeusza” – Adama Mickiewicza . W 2013 roku odbyło się czytanie dzieła Aleksandra Fredry, a w następnych edycjach przeczytano „ Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „ Lalkę” Bolesława Prusa. W roku 2016 Prezydent wraz z małżonką rozpoczął czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, a w roku 2017 odbyło się Narodowe Czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W 2018 roku w związku z jubileuszem 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, lekturą było „ Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W kolejnych latach lekturami Narodowego Czytania były, w roku 2019 „Nowele polskie” zbiór ośmiu utworów Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego. Lekturą Narodowego Czytania w roku 2020 była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.
„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, była lekturą jubileuszowej X odsłony Narodowego Czytania, które odbyło się 4 września 2021 roku.
Z wielką satysfakcją odnotowujemy udział Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie w tegorocznej edycji, który został zauważony i nagrodzony podziękowaniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polski oraz pięknym wydaniem książki Gabrieli Zapolskiej „ Moralność Pani Dulskiej”.
- listopad 2021
Lekcja biblioteczna o symbolach narodowych i święcie Niepodległości
W dniu 9 listopada 2021 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy pierwszej.
Tematem spotkania było Święto Niepodległości. Rozmawialiśmy o naszych symbolach narodowych, wolności, niepodległości. Uczniowie mieli okazję poznać legendę o Orle białym, a następnie wspólnie wykonały pracę plastyczne, tematem których było nasze godło narodowe.
- październik 2021
Noc Bibliotek
Biblioteka Szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przystąpiła do VII edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbywa się w tym roku dniach 8-10 października 2021 r. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla wszystkich chętnych.
Biblioteki w całej Polsce przy wsparciu organizatorów, przygotowują dla czytelników specjalne wydarzenia. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.
W ramach akcji:
W związku z udziałem naszej biblioteki w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2021 wszyscy chętni uczniowie będą mogli otrzymać link do filmu towarzyszącego tegorocznej akcji – "Operacja Człowiek w czerni”, Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal. To kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne”
Kolejną atrakcją Nocy bibliotek będzie GRA ONLINE „Czytanie wzmacnia”
Gra stworzona dla wszystkich bibliotek biorących udział w akcji. Na uczestników i uczestniczki czekają 24 zadania podzielone na cztery ścieżki dotyczące tego, jak czytanie wzmacnia zdrowie, wiedzę, relacje i wyobraźnię.
Gra zostanie uruchomiona w dniu akcji, 9.10.2021. o godz. 16:00 (dla bibliotek szkolnych: 8.10.2021 o 14.00). Dostęp do gry umożliwia indywidualny kod ID biblioteki. Należy go podać przy rozpoczynaniu gry. Wszyscy uczniowie chętni do wzięcia udziału w akcji otrzymają linki i hasła do skorzystania z atrakcji t.j. filmu i gry online.Biblioteki i ich czytelnicy którzy wezmą udział w akcji i zorganizują najciekawsze wydarzenia, organizatorzy nagrodzą sprzętem i zestawami książek w konkursie Nocy Bibliotek i Platona.
- październik 2021
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września 2021 r. Przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku. Również w naszej szkole przyłączyliśmy się do tej akcji. W rolę czytających włączyły się uczennice klasy ósmej: Nikola Chudzińska, Julia Gros i Julia Pankowska. Fragmentów głośnego czytania wysłuchały klasy 1, 2 i 3, które w tym dniu aktywnie włączyły się w tę akcję. Podczas akcji przypomnieliśmy uczniom, że czytając wzbogacają słownictwo, poprawiają pamięć, pobudzają wyobraźnię, uczą się myślenia, poprawiają koncentrację, poszerzają wiedzę. Zachęcając młodzież do czytania przypominamy także, że czytanie ułatwia naukę i pomaga odnieść sukces w szkole.
- wrzesień 2021
Narodowe czytanie
Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania
Dnia 4 września 2021 roku Nasza szkoła wzięła udział w dziesiątym Narodowym czytaniu. Lekturą zaproponowaną przez Pana Prezydenta w tym roku jest „Moralność Pani Dulskiej". Zespół Szkolno – Przedszkolny uczestniczył w Narodowym czytaniu w składzie:
Maria Kropidłowska – narrator
Monika Bąk – Hesia
Monika Kowalczyk – Mela
Marek Chudziński – Zbyszko
Katarzyna Bałabon – Jarmoluk – Dulska
- maj 2021
Pasowanie na czytelnika
W dniu 7 maja uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie złożyli przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania, którego dokonał pan Maciej Fryczyński. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom oraz wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „ Mała książka - wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.
- marzec 2021
Jeżycjada
" Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła " - W. Szymborska .
Jeżycjada, to cykl powieści dla dzieci i młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Mieści się ona w 23 tomach i opowiada o sadze rodziny Borejków oraz ich przyjaciół. Edukacyjna wartość Jeżycjady zyskała wielu zwolenników oraz miłośników w różnym wieku .
W tym roku Nasza szkoła przystapiła do V Ogólnopolskiej Edycji Czytania Jeżycjady .
Z ksiązki " Opium w rosole" , wybralismy fragmenty , którymi chcemy się z Wami podzielić i pochwalić Naszym autorksim czytaniem .
Do Jeżycjady będziemy na pewno wracać i poszerzać krąg jego symaptyków .
- marzec 2021
Lektura w pudełku
Uczennica klasy drugiej Zuzanna Rudnicka przedstawiła w swoim pudełku książkę pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai - Tajemnica urodzin”. Zuzia ciekawie i bardzo twórczo opracowała streszczenie wybranej lektury. Przygotowane pudełko wyglądało przepięknie. Było ozdobione w środku i na zewnątrz. Jak to na urodzinach nie mogło zabraknąć tortu oraz innych elementów, które wystąpiły w książce. Dodatkową atrakcją jaką przygotowała Zuzia były kolorowanki. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanej "Lektury w pudełku”.
- marzec 2021
Klasowa biblioteka
Uczniowie klasy drugiej sukcesywnie rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze. Systematycznie odwiedzają szkolną bibliotekę oraz kupują książki w księgarniach. Niektórzy mają naprawdę pokaźne zbiory na swoich domowych półka. Stąd też pomysł aby założyć Klasową bibliotekę. Nasz regał bardzo szybko zapełnił się przyniesionymi książkami. Informacje zdobyte od pana Macieja z biblioteki pozwoliły na sprawne i profesjonalne uporządkowanie księgozbioru. Do wypożyczenia książek kolegów ustawiła się naprawdę długa kolejka.
- luty 2021
Jest!!! Pierwsza prezentacja „Lektury w pudełku”
Uczennica klasy drugiej Katarzyna Kraśnicka rozpoczęła akcję „Lektura w pudełku”, ogłoszoną przez szkolną bibliotekę. Akcja ma na celu promowanie zainteresowań czytelniczych. Kasia przygotowała prezentację lektury „Zaczarowana zagroda”. W swoim pudełku umieściła najważniejsze informacje o książce m.in. autorach, bohaterach, wydarzeniach. Przygotowała dla wszystkich uczniów kolorowanki z bohaterami, quiz o pingwinach oraz quiz z pytaniami do tekstu. Kasia rewelacyjnie opracowała swoją „Lekturę w pudełku” a w nagrodę otrzymała drobny upominek. Gratulujemy pomysłowości oraz zachęcamy pozostałych uczniów do opracowania swojej „Lektury w pudełku”.
- luty 2021
Wizyta w bibliotece
25 lutego uczniowie klasy drugiej odwiedzili szkolną bibliotekę. Celem wizyty było uzyskanie wiedzy przydatnej do organizacji klasowej biblioteki. Drugoklasiści samodzielnie zredagowani pytania do wywiadu z panem bibliotekarzem. Pan Maciej udzielił wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania, pokazał jak wypełnić kartę katalogową oraz kartę biblioteczną. Następnie zaprosił dzieci do alfabetycznego porządkowania książek według nazwisk ich autorów. Każdy miał również okazję założyć własną kartę do „Klasowej biblioteki”. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.
- listopad 2020
Biblioteka szkolna = Wirtualna biblioteka
Na czas zdalnego nauczania zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do śledzenia zakładki Biblioteka szkolna na naszej stronie internetowej.
Pojawiać się tam będą informacje o książkach dostępnych online z zakresu lektur obowiązkowych, uzupełniających, literatury pięknej oraz audiobooki.
Lektury szkolne
DLA KLAS 1 – 3 (do wyboru)
„Afryka Kazika” Łukasz Wierzbicki
„Dziadek i niedźwiadek” Łukasz Wierzbicki
„Wojtek. Żołnierz bez munduru” Eliza Piotrowska
„Asiunia” Joanna Papuzińska
„Zaczarowana zagroda” Czesław Centkiewicz
„Anaruk, chłopiec z Grenlandii” Czesław Centkiewicz
„Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren
„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Lofting
„Karolcia” Maria Kruger
„O psie, który jeździł koleją” Roman Pisarski
„Oto jest Kasia” Mira Jaworczakowa
„Przygody Filonka Bezogonka” Knutsson Gosta
„Szewczyk Dratewka” Janina Porazińska
„Cudaczek Wyśmiewaczek” Julia Duszyńska
„Kubuś Puchatek” Alan Alexander Milne
„Baśnie” (do wyboru) Hans Christian Andersen
„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (seria) Martin Widmark
„O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” Elżbieta Zubrzycka
„Charlie i fabryka czekolady” Roald Dahl
„Charlie i wielka szklana winda” Roald Dahl
„Nela i skarby Karaibów” Nela Mała Reporterka
„Bohaterowie magicznego drzewa. Porwanie” Andrzej Maleszka
„Fajna ferajna” Monika Kowaleczko-Szumowska
„Magia w kolorze lilaróż. Kolega” Grzegorz Kasdepke
„Linnea w ogrodzie Moneta” Christina Bjork
„Cukierku, ty łobuzie!” Waldemar Cichoń
„Detektyw Pozytywka” Grzegorz Kasdepke
„Dziewczynka w parku” Barbara Kosmowska
„Kapelusz Pani Wrony” Danuta Parlak
„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” Justyna Bednarek
„Rany Julek. O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszka Frączek
„Sposób na Elfa” Marcin Pałasz
„Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” Leszek Kołakowski
„Pamiętnik Czarnego Noska” Janina Porazińska
„Drzewo do samego nieba” Maria Terlikowska
„Wiersze dla dzieci” Julian Tuwim
„Brzechwa dzieciom” Jan Brzechwa
„Najpiękniejsze wiersze” Danuta Wawiłow
Lektury szkolne
KLASA 4
lektury obowiązkowe
„Akademia pana Kleksa” Jan Brzechwa
„Kajko i Kokosz. Szkoła latania” Janusz Christa
„Mikołajek” (wybór opowiadań) René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
„Katarynka” Bolesław Prus
Wybrane podania i legendy polskie
Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault „Kopciuszek”
Aleksander Puszkin „Bajka o rybaku i rybce”lektury uzupełniające
Charles Perrault „Kot w butach”, „Sinobrody”
„Dynastia Miziołków” Joanna OlechKLASA 5
lektury obowiązkowe
„Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnár
„Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” Clive Staples Lewis
Wybrane mitylektury uzupełniające
„Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery
„Tajemniczy ogród” Frances Hodgson BurnettKLASA 6
lektury obowiązkowe
„W pustyni i w puszczy” Henryk Sienkiewicz
„Hobbit, czyli tam i z powrotem” John Ronald Tolkien
„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafał Kosik
„Kamizelka” Bolesław Pruslektury uzupełniające
„Kłamczucha” Małgorzata MusierowiczKLASA 7
lektury obowiązkowe
„Opowieść wigilijna” Charles Dickens
„Zemsta” Aleksander Fredro
„Dziady. Cz. II” Adam Mickiewicz
„Latarnik” Henryk Sienkiewicz
„Balladyna” Juliusz Słowacki
„Mały Książę” Antoine de Saint Exuperylektury uzupełniające
„Oskar i pani Róża” Eric Emmanuel SchmittKLASA 8
lektury obowiązkowe
„Quo vadis” Henryk Sienkiewicz
„Pan Tadeusz” Adam Mickiewicz
„Kamienie na szaniec” Aleksander Kamiński
„Syzyfowe prace” Stefan Żeromskilektury uzupełniające
„Pamiętnik z powstania warszawskiego” (fragm.) Miron Białoszewski
„Stary człowiek i morze” Ernest Hemingway
Wolne lektury na czas zdalnego nauczania
Serdecznie zapraszam do korzystania z zasobów biblioteki internetowej Wolne Lektury na stronie wolnelektury.pl
"Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane - opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach - HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI, FB2. W bibliotece znajduje się również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak: Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Można ich słuchać w formatach MP3 i Ogg Vorbis. Audiobooki są również dostępne w formacie DAISY dostosowanym do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem."
Darmowe lektury do pobrania
Podajemy jeszcze jedno źródełko z darmowymi lekturami do pobrania – księgarnię Tuliszków.
Jak to zrobić?
- Wejść na stronę internetową księgarni Tuliszków: ksiegarnia-tuliszkow.pl
- Na dole strony, na czarnym pasku należy kliknąć Smartbook. Znajduje się tam lista lektur, które można pobrać bez żadnych opłat i całkowicie legalnie.
- Do otwarcia wybranego tytułu potrzebny jest kod promocyjny. Lista kodów z tytułami znajduje się w załączniku excel
- Po wybraniu tytułu lektury, należy kliknąć, wpisać kod i książka się otwiera.
Przypominamy strony z darmowym dostępem do książek:
WolneLektury.pl
https://wolnelektury.pl/
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur.
Lektury.gov.pl
https://lektury.gov.pl/
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami.
ChmuraCzytania.pl
http://chmuraczytania.pl/
Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów.
Audiobooki
Polska-Poezja.pl
https://polska-poezja.pl/lista-wierszy
Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.
Audio-Bajki.pl http://audio-bajki.pl/
Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.
Bajkowisko.pl https://www.bajkowisko.pl/posluchaj-za-darmo/
Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.
Polskie Radio Dzieciom
https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom/4474,Audycje?fbclid=IwAR2uan6LqFD3DFxympvAk7Pblbfzg73hvj-9OghMRfC0J7WiVSSwotg3Ly0
Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.
ebooki - księgarnia
Kod Nazwa KOD_PROMOCYJNY (Atrybut) SMARTBOOK 001 E - book - Ania z Zielonego Wzgórza, L. M. Montgomery, z oprac., (pakiet: epub, mobi, pdf) AA83DE28 SMARTBOOK 002 E - book - Antygona, Sofokles, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) UY58GE33 SMARTBOOK 003 E - book - Balladyna, J. Słowacki, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) ME66FD72 SMARTBOOK 004 E - book - Chłopi , W. S. Reymont, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) TW18CS31 SMARTBOOK 005 E - book - Cierpienia młodego Wertera, J. W. Goethe, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) PX48KR11 SMARTBOOK 006 E - book - Dziady cz. II, A. Mickiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) CZ32NB76 SMARTBOOK 007 E - book - Dziady, A. Mickiewicz, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) AR34SK17 SMARTBOOK 008 E - book - Hamlet, W. Szekspir, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) KH28MS71 SMARTBOOK 009 E - book - Król Edyp, Sofokles, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) PA27HE48 SMARTBOOK 010 E - book - Krzyżacy, H. Sienkiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) ET41WA67 SMARTBOOK 011 E - book - Lalka z oprac, B.Prus, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) HS99DR31 SMARTBOOK 012 E - book - Ludzie bezdomni, S. Żeromski, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) JG84SK12 SMARTBOOK 015 E - book - Nad Niemnem, E. Orzeszkowa, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) KR73PD32 SMARTBOOK 016 E - book - Ojciec Goriot, H. de Balzac, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) DX23AS11 SMARTBOOK 017 E - book - Opowieść wigilijna, C. Dickens, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) RT98UY92 SMARTBOOK 019 E - book - Pinokio, C. Collodi, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) GF32HJ67 SMARTBOOK 020 E - book - Przedwiośnie, S. Żeromski, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) RV41MM45 SMARTBOOK 021 E - book - Przygody Sherlocka Holmesa, A.Conan-Doyle, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) NB64KK65 SMARTBOOK 022 E - book - Przygody Tomka Sawyera, M. Twain, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) TN88SW21 SMARTBOOK 023 E - book - Przypadki Robinsona Crusoe, D.Defoe, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) SS27DU82 SMARTBOOK 024 E - book - Quo vadis, H. Sienkiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) PZ33HF15 SMARTBOOK 025 E - book - Romeo i Julia, W. Szekspir, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) UT46FF87 SMARTBOOK 026 E - book - Skąpiec, Molier, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) EF88SE29 SMARTBOOK 027 E - book - Syzyfowe prace, S. Żeromski, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) BV66XC72 SMARTBOOK 028 E - book - Świętoszek, Molier, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) KP81HA22 SMARTBOOK 029 E - book - Tajemniczy ogród, F. E. Burnett, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) WS25FF35 SMARTBOOK 030 E - book - W 80 dni dookoła świata, J. Verne, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) UD54HD65 SMARTBOOK 031 E - book - W pustyni i w puszczy, H. Sienkiewicz, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) GT93JR22 SMARTBOOK 033 E - book - Wybór fraszek, pieśni i trenów, J. Kochanowsk, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) PD55GH29 SMARTBOOK 034 E - book - Zemsta, A. Fredro, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) TF28YW47 SMARTBOOK 013 E - book -Makbet, W. Szekspir, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) ED22VC57 SMARTBOOK 014 E - book -Moralność pani Dulskiej, G. Zapolska, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) MF65HT77 SMARTBOOK 018 E - book -Pan Tadeusz, A. Mickiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) SW65AW21 SMARTBOOK 032 E - book -Wesele, St. Wyspiański, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) KK46FU49 34 Aby skorzystać z kodu promocyjnego należy przejść na stronę www.ksiegarnia-tuliszkow.pl. Po przejściu na stronę w polu PROMOCJA SMARTBOOK kliknij przycisk Wykorzystaj kod. Z podanej listy wybierz tytuł i wprowadź właściwy kod.