• Certyfikat "Szkoła Przyjazna Wodzie" i Tytuł Mistrza ,,Aktywni Błękitni”

• 15 czerwca w naszym zespole  odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatu ,,Szkoła Przyjazna Wodzie” przez Pana Andrzeja Winiarskiego  Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Panią Ewę Wiśniewską  koordynatorkę programu ,,Aktywni Błękitni”.

• Certyfikat potwierdza spełnianie przez szkołę wymogów Wód Polskich programu edukacyjnego Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie. Szkoła otrzymująca certyfikat promuje proekologiczne postawy w zakresie gospodarki wodnej oraz nawyki bezpiecznego i aktywnego korzystania z zasobów wodnych

W roku szkolnym 2021/2022 do trzeciej edycji programu edukacyjnego Wód Polskich  "Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” RZGW w Gdańsku zgłosiło się 85 szkół podstawowych, z których 59 spełniło wymogi regulaminowe i otrzymało certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie 2021/2022. W programie uczestniczyło ponad 15 500 uczniów.

Placówki biorące udział w programie, które spełniły wymogi regulaminowe otrzymały certyfikat przyznawany przez Dyrektora PGW WP RZGW w Gdańsku, a pięć szkół, które uzyskały największą liczbę punktów prestiżowy tytuł „Mistrza Aktywnych Błękitnych  oraz nagrody rzeczowe - mikroskopy optyczne.

Wśród   pięciu szkół  z najwyższą ilością punktów  na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pietrzwałdzie i otrzymał certyfikat Szkoły Przyjaznej Wodzie, tytuł Mistrza Aktywnych Błękitnych oraz nagrodę rzeczową - mikroskop optyczny.

W naszej szkole przeprowadzono szereg działań spełniających wymogi  regulaminu programu, co przyczyniło się do uzyskania wysokich wyników i uzyskania certyfikatu. Dziękujemy  uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i udział w programie.

Koordynatorkami szkolnego  programu były  Pani  Monika Bąk w kl. II, Pani Katarzyna Wiszniewska w kl. IV-VIII.