• Otwarcie Terasów Tutejszości

• Dnia 30  września 2022r. uczniowie klasy VI byli na wycieczce w Wysokiej Wsi i w Glaznotach.

W Wysokiej Wsi brali udział w terenowych zajęciach przyrodniczych prowadzonych przez panią Alicję Szarzyńską oraz mieli możliwość uczestniczenia w montowaniu przy "Lapidarium" zegara słonecznego. Natomiast w Glaznotach przy Kręgu Wspólnot odbyło sie otwarcie "Terasów Tutejszości", gdzie uczniowie podziwiali wystawę fotograficzno - malarską, która znajduje się w kościele ewangielicko - metodystycznym.

• Inauguracja Pracy Wolontariuszy

• Nasi najstarsi wolontariusze 29 września 2022r. brali udział w spotkaniu Inaugurującym Pracę Wolontariuszy w Powiecie Ostródzkim, które odbyło się w  Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie.

Młodzież miała możliwość poznać wspaniałe osoby, które są odpowiedzialne za Kluby Ośmiu i Wolontariat. Wszyscy zawieźli zebrane plastikowe nakrętki na finał akcji charytatywnej „Nakrętki dla Czarka i Bartka” -  Bartek jest uczniem naszej szkoły.

Dziękujemy i przypominamy, że nakrętki zbieramy cały rok.

• Wycieczka edukacyjna

• W dniu 30.09.2022r.  uczniowie klasy  IV i V wraz z opiekunami  udali się do Zagrody  Edukacyjnej ,,Pszczółka w lesie” w Lubstynku. Celem wyjazdu było upowszechnianie wśród uczniów zasad ochrony środowiska naturalnego oraz wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego, a także umiejętności korzystania z zasobów przyrody. Dzieci uczestniczyły w warsztatach stolarskich, wykonując samodzielnie różne przedmioty z drewna: szkatułki, karmniki, budki dla owadów, a także lampiony i  zegary. Wybór był duży, każdy znalazł coś dla siebie. Zaangażowanie uczniów było ogromne, bezpiecznie posługiwali się młotkiem i gwoździami i byli  dumni z siebie, że wykonali piękne dzieła. Ponadto  dzieci uczestniczyły w terenowej lekcji przyrody i biologii, rozpoznawały przyrodę ożywioną używając lupy. Wykonanie zadań sprawiło dzieciakom  ogromną radość. Atrakcji w tym dniu nie brakowało. Dziewczęta wręczyły chłopcom upominki z okazji Dnia Chłopaka, były zabawy z bańkami, błotna kuchnia oraz  wspólne ognisko z kiełbaskami.

Dziękujemy ,,Pszczółce w lesie” za dzień pełen wrażeń, niezapomniane  lekcje  i miłe chwile spędzone poza szkołą.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania u przedszkolaków

• Głośne czytanie jest wspaniałą formą wspólnie spędzonego czasu, która pomaga w budowaniu więzi z dzieckiem. Stymuluje ich rozwój, pobudza wyobraźnię i wzbogaca słownictwo. Mając na uwadze wszelkie korzyści płynące z głośnego czytania, dzieci z grupy Skrzaty wzięły udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Bibliotece w Pietrzwałdzie. We wspólne czytanie w grupie Pszczółki i Zuchy zaangażowali się natomiast rodzice i dziadkowe prezentując bajki klasyków.

• Dzień Chłopaka

• ​​30 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji w naszym zespole tego dnia dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów prezenty. W przedszkolu i w niektórych klasach zostały zorganizowane także rozmaite atrakcje, aby dodatkowo uczcić to wydarzenie.

• Wirtualna Gazetka Szkolna

• Wszyscy uczniowie, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice i goście mogą śledzić na bieżąco wszystkie ważne informacje, dzięki "Wirtualnej Gazetce Szkolnej" umieszczonej na naszym szkolnym korytarzu. Klikając w poniższy link można zobaczyć aktualności na dany dzień oraz krótkie relacje z wydarzeń szkolnych.

• Powitanie jesieni

• 23 września dzieci z oddziałów przedszkolnych powitały "Pierwszy Dzień Jesieni". Tego dnia nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Jesień z koszem pełnym darów: jabłek, gruszek, śliwek, kasztanów, żołędzi, szyszek, dyni itp. Dzieci obejrzały i poznały dary, przyniesione przez Panią Jesień. Rozwiązywały zagadki związane z tematem Jesieni, tańczyły i bawiły się przy piosenkach o tematyce jesiennej oraz wykonały prace plastyczne pt. „Jesienne liście” oraz „Dynia”.