• Radcy prawni w przedszkolu

• Dnia 18 czerwca 2022 roku w przedszkolu w ramach doradztwa zawodowego, naszych przedszkolaków odwiedzili Radcy Prawni.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się:

Kim jest Radca Prawny?

Czym zajmuje się on w swojej codziennej pracy?

Jaka jest jego rola na sali sądowej ?

Podczas zajęć dokładnie omówiono wygląd sali sądowej, przeprowadzona została scenka rozprawy. Przedstawiona została również rola świadka – dzieci były bardzo chętne by zeznawać. Poza zawodem radcy prawnego, zostały też zaprezentowane inne zawody prawnicze, jak zawód sędziego, adwokata czy prokuratora oraz czym różnią się od siebie ich stroje urzędowe.

• Drużynowe Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstwowych w tenisie stołowym.

• 28.11.2021 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Szyldaku Drużynowe Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono najlepsze jednostki oświatowe w Gminie Ostróda. Wśród chłopców swoją dominację potwierdzili nasi uczniowie w składzie Sz. Kosek, I. Paździorko, B. Wrzesiński, którzy okazali się bezkonkurencyjni i zajęli I miejsce. W kategorii dziewcząt po bardzo zaciętym finale zwyciężyły uczennice Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie, a nasze uczennice zajęły II miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie : J. Pankowska, J. Gros, M. Markowska.

• Wyniki konkursu "Lolek"

• Z wielką przyjemnością ogłaszamy zwycięzców w konkursie wiedzy o dzieciństwie Papieża Św. Jana Pawła II „Lolek”. Konkurs skierowany był do uczniów klasy III, którzy po zdobyciu obszernych wiadomości na zajęciach religii oraz opracowaniu lektury  „Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły- Lolek”  na zajęciach z edukacji polonistycznej, licznie wzięli w nim udział. 31 maja nagrody zwycięzciom wręczyła Pani Dyrektor Katarzyny Wrzesińskiej oraz organizatorzy Monika Kowalczyk oraz Dorota Wiśniewska.

I miejsce – Maciej Pawszyk

II miejsce - Magdalena Kopiacka

III miejsce -   ex aequo Katarzynka Kraśnicka i Jakub Borucki

Gratulujemy!!!!!

• Strażacy OSP Pietrzwałd w naszej szkole

• W celu nauki bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy naszych uczniów odwedzili strażacy z OSP Pietrzwałd. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz jak udzielać profesjonalnie pierwszej pomocy. Przypomnieli sobie również numery alrmowe oraz jakie informacje podać podczas zdarzenia. Strażacy również wytłumaczyli uczniom jakie skutki dla przyrody oraz bezpieczeństawa ludzi ma wypalane traw.

• Dzień Niepodległości w przedszkolu

• 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Niepodległości. O godz. 11:11 dzieci wraz z całą społecznością przedszkola odśpiewały Hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego". Następnie dzieci zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Mali patrioci za swoją postawę otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy.

• Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia, działania.