Uczniowie klasy III i IV zrealizowali kolejne zadania w ramach Ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego ,,Klasa w terenie’’: Gra w terenie oraz Mini zielnik. Zajęcia terenowe mają na celu promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu oraz dostarczają uczniom wrażeń podczas bezpośredniego kontaktu z przyrodą.
Klasa w terenie
- 10
Bieg Sasinów XV Dylewski Cross
11 maja liczna grupa naszych przedszkolaków wzięła udział w Biegu Sasinów Dylewski Cross w kategorii „bieg przedszkolaka”. Pokonanie dystansu ok. 400 metrów było nie lada wyzwaniem, dla tak młodych biegaczy. Na podium za zajęcia III miejsca stanął Marcel Kopiacki (grupa Zuchy). W biegu na 5 km udział wzięło dwoje uczniów naszej szkoły Jagoda i Borys Pietrzak. Jagoda zajęła III miejsce w kategorii kobiet. Borys również uplasował się na bardzo dobrym miejscu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!
11
Wyniki konkursu plastycznego "Barwy Ojczyste"
10 maja odbyło rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Barwy ojczyste”, zorganizowanego przez Bibliotekę w Pietrzwałdzie. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: 5 latki oraz 6 latki. Jury miało bardzo trudne zadanie wyłonić po 3 miejsca z każdej kategorii. Oto Wyniki! W grupie Skrzaty (5-latki): I miejsce Julin Pietrzak, II miejsce Hanna Przybylska, III miejsce Zoja Wiszniewska. W grupie Zuchy (6-latki): I miejsce Hanna Ankiewicz II miejsce Roksana Zawora, III miejsce ex aequo Franciszek Kowalke oraz Franciszek Kreński. Wszyscy pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Serdecznie Gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!
6
Test Trzecioklasisty
Dnia 7 i 8 maja 2024r. uczniowie trzeciej klasy pisali Test Umiejętności Trzecioklasisty z wydawnictwem Nowa Era. Test był podsumowaniem wiadomości i umiejętności, zdobytych podczas I etapu edukacyjnego. Tegoroczny test składał się z dwóch części: języka polskiego i matematyki. Do szkoły uczniowie przyszli odświętnie ubrani z głowami pełnymi wiedzy, ale mimo tego stres ich nie opuszczał. To przecież ich pierwszy poważny egzamin. Na wykonanie wszystkich zadań zarówno z polskiego jak i matematyki dzieci miały po 60 minut.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki ogólnopolskiego testu naszych trzecioklasistów.
2
Spektakl teatru Piaskowa Magia
W dniu 6 maja 2024r. klasy 1-4 udały się na wycieczkę autokarową do Iławy na spektakl teatru Piaskowa Magia - „Królowa Śniegu”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci były zafascynowane miejscem w którym się znajdowały oraz spektaklem podczas którego z piasku, światła i cienia w połączeniu z muzyką i nastrojowym głosem lektora artyści wyczarowywali piaskowe obrazy, wciągając obecnych w przedstawianą historię. To była niezapomniana, magiczna podróż do świata malowanego piaskiem.
4
Komunikat - rekrutacja
I etap postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola Samorządowego w Pietrzwałdzie oraz do klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Karola Sembrzyckiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pietrzwałdzie został zakończony. Do przedszkola na rok szkolny 2024/2025 przyjęto 58 dzieci (wolnych miejsc 7), natomiast do klasy I przyjęto 13 dzieci. W dniu 22 kwietnia 2024 roku komisje rekrutacyjne podały do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych do przedszkola oraz do klasy I na rok szkolny 2024/2025 (informacja znajduje się na tablicy ogłoszeń w przedszkolu oraz w szkole).
Wicedyrektor Monika Kowalczyk
Święta Majowe - gra terenowa
Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w dniu 30 kwietnia 2024 r. wzięli udział w grze terenowej z okazji przypadających 2 i 3 maja świąt narodowych. Zadaniem każdej klasy było zaliczenie wszystkich 16 etapów gry, gdzie uczniowie mogli sprawdzić się co właściwie wiedzą o Polsce i Polakach? Pogłębiali wiedzę o symbolach i świętach narodowych. Poznawali elementy polskiej kultury i tradycji. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i efektywną pracą w zespole.
13
Święto Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Mali patrioci w Przedszkolu.
W związku ze zbliżającymi się świętami majowym w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel w wykonaniu grupy Skrzaty. Tę wyjątkową uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie mali aktorzy w swoim występnie przybliżyli tematykę nadchodzących świąt oraz symboli narodowych.
Jest to doskonała forma do pielęgnowania i wyrażania szacunku do swojego kraju, symboli narodowych oraz ważnych świąt. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja patriotyzmu zostanie w pamięci naszych podopiecznych na długi czas.13
TYDZIEŃ CZYSTOŚCI WÓD
W dniach 1–7 kwietnia 2024 w całej Polsce jest obchodzony Tydzień Czystości Wód. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia rzek, jezior i mórz, jak i podkreślenie potrzeby lepszego zarządzania gospodarką wodną i dbania o środowisko wodne. W naszej szkole podczas zajęć geografii uczniowie próbowali znaleźć odpowiedź na sposoby zapobiegania zanieczyszczaniu wód w naszym regionie. Co my, jako młodzi ludzie możemy zrobić, aby nasze rzeki i jeziora były czyste? Pomysłów nie brakowało. Ponadto wykonywane były prace plastyczne o tematyce czystości wód.
Śledźcie z nami bociana białego
Link do kamerki online gniazda bocianiego w miejscowości Brzydowo
Projekt „Nasz sąsiad bocian” w Gminie Ostróda. Śledźcie z nami bociana białego.
Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości oraz wiedzy ekologicznej wśród uczniów i dorosłych mieszkańców Gminy Ostróda. Wspólnie poznawać będziemy życie jednego z symboli przyrody Warmii i Mazur tj. bociana białego.
Link do kamerki online gniazda bocianiego w miejscowości Brzydowo
https://dktr.pl:10343/3c81edf9-30cc-48b9-90b9...
Projekt obejmie następujące działania:
Nasz sąsiad bocian" - obserwację na żywo ptaków: ich przyloty, zwyczaje, procesu lęgu i wychowu młodych, odlotu. Będzie to atrakcyjna, innowacyjna "żywa lekcja przyrody". Obserwować będziemy bociany z gniazda znajdującego się na budynku szkoły w Brzydowie.
"Bocian w Gminie Ostróda" - W ramach tego etapu uczniowie z 8 szkół Podstawowych Gminy Ostróda dokonają spisu gniazd bocianich leżących na terenie obwodów szkół. Informacje o ilości gniazd umieszczone zostaną na planszy edukacyjnej, która zostanie wykonana w kolejnym etapie projektu.
"Co wiemy o bocianie" - w każdej z uczestniczących w projekcie szkół odbędą się lekcje edukacyjne z wykorzystaniem nowoczesnej formy nauki tj. online. Lekcje poprowadzą eksperci z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie.
"Bocian oczami dziecka" - konkurs plastyczny. Wybrane zwycięskie prace umieszczone zostaną na planszy edukacyjnej.
"Podsumowanie projektu" - Wykonana zostanie plansza edukacyjna z najważniejszymi informacjami o gatunku bociana białego, zdjęciami wybranych gniazd bocianich oraz wybranymi pracami uczniów naszej gminy.
Projekt „Nasz sąsiad bocian” - Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie”. Koszt kwalifikowany zadania 8.000,00 zł.
Kreatywne prace plastyczne - kwiecień
W ramach projektu ,,Kreatywne prace plastyczne” w kwietniu zrealizowaliśmy zadanie ,,Kwitnące drzewa owocowe” stosując technikę rozwodnionej farby i pasty do zębów.
Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”
25.04.2024 roku w Olsztynie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”. Powiat Ostródzki reprezentowała uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pietrzwałdzie – Lena Perłowska, która uzyskała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.
Lence składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Wycieczka do Malborka
Gdzie mieszkali krzyżacy? Jak się ubierali? Co jedli? Jakie są etapy wypiekania chleba, i co jest potrzebne do jego wykonania? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poszukiwały Skrzaty i Zuchy podczas wycieczki do Malborka, która odbyła się 23 kwietnia.
22
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
Uprzejmie informujemy, że akcja ekologiczna WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI będzie trwać w naszej szkole najpóźniej do dnia 22.05.2024r. Zachęcamy do udziału.
RODZAJE SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO PODLEGAJĄCEGO ZBIÓRCE z GOE
WIELKOGABARYTOWE URZĄDZENIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO:
1. Wielkogabarytowe urządzenia chłodzące
2. Chłodziarki, zamrażarki
3. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do chłodzenia, konserwowania i przechowywania żywności
4. Pralki, suszarki do ubrań
5. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki, zmywarki
6. Piece elektryczne
7. Elektryczne płyty grzejne
8. Mikrofalówki
9. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania żywności
10. Elektryczne urządzenia grzejne
11. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych
12. Wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne
MAŁOGABARYTOWE URZĄDZENIA GOSPODARSTWA DOMOWEGO
1. Odkurzacze, zamiatacze do dywanów oraz pozostałe urządzenia czyszczące
2. Maszyny do szycia, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych
3. Żelazka, urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań
4. Tostery, frytkownice
5. Rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań
6. Noże elektryczne
7. Urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała
8. Zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu
9. Wagi
10. Pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego
SPRZĘT TELEINFORMATYCZNY I TELEKOMUNIKACYJNY:
1. Komputery duże stacjonarne, stacje robocze
2. Jednostki drukujące, drukarki
3. Komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura
4. Laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura oraz notebooki
5. Puste cartridge do drukarek
6. Notepady
7. Sprzęt kopiujący
8. Elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania
9. Kalkulatory kieszonkowe i biurowe
10. Pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną
11. Terminale i systemy użytkownika
12. Faksy, telefaksy
13. Telefony (bezprzewodowe, komórkowe) automaty telefoniczne
14. Systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne
15. Pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej
SPRZĘT AUDIOWIZUALNY
1. Odbiorniki radiowe
2. Odbiorniki telewizyjne
3. Kamery video (sprzęt video)
4. Sprzęt hi-fi
5. Instrumenty muzyczne, wzmacniacze dźwięku
6. Pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów, lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne
NARZĘDZIA ELEKTRYCZNE I ELEKTRONICZNE
1. Wiertarki, piły
2. Narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania lub usuwania nitów, gwoździ lub śrub
3. Narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań
4. Narzędzia do rozpylania
5. Kosiarki i inne narzędzia służące do prac ogrodowych
6. Pozostałe narzędzia elektryczne i elektroniczne
ZABAWKI, SPRZĘT REKREACYJNY I SPORTOWY
1. Kolejki elektryczne lub tory wyścigowe
2. Kieszonkowe konsole do gier video, gry video
3. Sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi
4. Zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym
PRZYRZĄDY DO NADZORU I KONTROLI
1. Czujniki dymu
2. Regulatory ciepła
3. Termostaty
4. Urządzenia pomiarowe używane w gospodarstwie domowym
AUTOMATY DO WYDAWANIA
1. Automaty do wydawania napojów gorących
2. Automaty do wydawania butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami
3. Automaty do wydawania produktów stałych
4. Automaty do wydawania pieniędzy - bankomaty
5. Inne wydające wszelkiego rodzaju produkty
BATERIE I AKUMULATORY
1. Baterie i akumulatory ołowiowe
2. Baterie i akumulatory niklowo-kadmowe
3. Baterie alkaliczne
Pietrzwałd zwycięzcą Powiatowego Konkursu Wiedzy o Gminie Ostróda „ Szlakiem Drwęcy”.
Dnia 23 kwietnia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Gminie Ostróda „Szlakiem Drwęcy”. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie, finaliści gminnego etapu konkursu, dziś zajęli I, II oraz III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.
I miejsce Zuzanna Bąk - kl. VI
II miejsce Maciej Pawszyk – kl. V
III miejsce Zofia Szymańska – kl. VII
Serdeczne gratulacje dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pietrzwałdzie!
Jesteśmy z Was dumni !!!
Komunikat
I etap postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola Samorządowego w Pietrzwałdzie został zakończony. W dniu 22 kwietnia 2024 roku komisja rekrutacyjna podała do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych na rok szkolny 2024/2025 (informacja znajduje się na tablicy ogłoszeń w Przedszkolu).
Przewodnicząca komisji rekrutacyjnej
Dominika Piontkowska
Gminny Konkurs Przyrodniczy ,,Las i jego mieszkańcy”
22 kwietnia w Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy ,,Las i jego mieszkańcy”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Szyldaku i Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV - VI ze szkół z terenu naszej gminy, a jego celem było między innymi poznanie walorów przyrodniczych lasów, budzenie zainteresowań przyrodniczych, a także wyzwalanie aktywności poznawczej uczniów uzdolnionych. Trzyosobowe drużyny z 9 szkół Gminy Ostróda rozwiązywały różne zadania o tematyce leśnej: rola lasu, jego mieszkańcy, budowa warstwowa lasu, gatunki drzew, tropy i ślady zwierząt. Za każde zadania były przyznawane punkty, co w klasyfikacji końcowej pozwoliło przyznać szkołom miejsca.
Nasza drużyna w składzie:
Jagoda Pietrzak kl. IV
Maciej Pawszyk kl. V
Franciszek Markowski kl. V
wypadła znakomicie i uplasowała się na zaszczytnym I miejscu w gminie.
Gratulujemy sukcesu i jesteśmy z Was dumni!
3
Pszczółki w wiosennym ogrodzie
Wiosna w ogrodzie to czas wysiewu nasion i sadzenia roślin. Wraz z początkiem tej pory roku Pszczółki poznawały etapy prac wykonywanych w ogrodzie oraz warunki do wzrostu roślin. W czasie zajęć utrwaliły także nazwy sprzętów ogrodowych i wiedzę na temat ich zastosowania.
Wiosenne sprzątanie Warmii i Mazur
Uczniowie oraz przedszkolaki przystąpili do wiosennego sprzątania najbliższej okolicy. Zaopatrzeni w kolorowe worki do segregacji, po raz kolejny wzięli udział w sprzątaniu terenu swojej miejscowości. Akcja ma na celu pokazanie, że zaczynając od sprzątnięcia najbliższej okolicy, zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko. Czynny udział w tym przedsięwzięciu uświadomił uczestnikom, że należy dbać o swoje środowisko każdego dnia. Przedszkolaki rozwijały swoje postawy ekologicznych także w czasie cyklu przeprowadzonych zajęć.
Dziękujemy za zaangażowanie.
25
81. rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Akcja Żonkile
19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno - edukacyjną Żonkile. Cała społeczność naszego zespołu tego dnia udekorowała się w przypinki w postaci żółtego żonkila - to znak, że łączy nas pamięć o bohaterkach i bohaterach tego zrywu. Symbol żółtego żonkila ma być wyrazem pamięci o tych, którzy w beznadziejnej sytuacji walczyli o człowieczeństwo.
2
Archiwum Aktualności