• Świat jakiego nie znamy

• 2 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a kwiecień jest miesiącem wiedzy na ten temat. Uczniowie klasy drugiej przystąpili do projektu prowadzonego przez Fundację JIM Autyzm Help, którego głównym celem jest upowszechnianie wiedzy o autyzmie oraz zrozumienie trudności z jakimi zmagają się rówieśnicy ze spektrum autyzmu. Podczas zajęć uczniowie uczyli się jak wspierać osoby autystyczne, szanować odmienny od typowego sposób uczestniczenia w zabawie, komunikacji, wyrażania emocji, uczenia się.

• Dzień Marchewki u Pszczółek

• 4 kwietnia przypada Dzień Marchewki – to święto, które ma zachęcać do spożywania tego smacznego i zdrowego warzywa. Grupa Pszczółki aktywnie włączyła się w obchody tak niezwykłego dnia. Dzieci poznały wiele ciekawostek o marchewce. Podczas zabaw kulinarnych degustowały to warzywo w różnej formie. Dzieliły się spostrzeżeniami na temat koloru, smaku, czy jest twarda, czy miękka. Powstało szereg pomysłów, co można z niej zrobić. Gotowaną marchew maluszki pokroiły w plasterki jako składnik do sałatki, natomiast pozostałe marchewki z pomocą pań zostały obrane i powstał z nich pysznych sok marchewkowy. Wtorek był dniem wyjątkowo- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym!

• Akcja Charytatywna "Wielkanocna Paczka Dla Seniorów"

• Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej "Wielkanocna Paczka Dla Seniorów". Zebraną żywność i środki czystości  przekazaliśmy do CUP w Ostródzie, gdzie z otrzymanych produktów utworzono paczki dla seniorów i osób potrzebujących.

Dziękujemy za przyniesione produkty.

• WYNIKI GMINNEGO KONKURSU RĘKODZIEŁA

• Z wielką radością informujemy, iż znamy już wyniki konkursu rękodzieła ,,Obrzędowość Świąt Wielkanocnych”. Spośród 500 prac wielkanocnych  i 200 kartek świątecznych nadesłanych z całej gminy do GCKB w Samborowie prace naszych uczniów i przedszkolaków zostały nagrodzone wysokimi miejscami  i wyróżnieniami.

Oto Laureaci konkursu:

Filip Wiczkowski kl. VII

Igor Łukaszewski kl. IV

Kacper Łukaszewski kl. V

W kategorii  dorośli p.Grażyna Wiczkowska zajęła III miejsce za ozdobę wielkanocną.

Dziękujemy  bardzo i gratulujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w konkursie i  wsparcie leczenia Czarusia podczas kiermaszu wielkanocnego.

• Wiosenne kąciki przyrody

• Sadzimy i siejemy w przedszkolu, czyli zakładamy wiosenne kąciki przyrody. Zanim mali ogrodnicy przystąpili do prac, odbyły się zabawy badawcze: cebul, cebulek, nasion oraz pogadanka o tym, czego rośliny potrzebują, aby rosnąć. Zuchy na gałęzi logicznej układały kolejne etapy wzrostu rośliny, doskonaląc przy tym logiczny ciąg zdarzeń.