Sadzimy i siejemy w przedszkolu, czyli zakładamy wiosenne kąciki przyrody. Zanim mali ogrodnicy przystąpili do prac, odbyły się zabawy badawcze: cebul, cebulek, nasion oraz pogadanka o tym, czego rośliny potrzebują, aby rosnąć. Zuchy na gałęzi logicznej układały kolejne etapy wzrostu rośliny, doskonaląc przy tym logiczny ciąg zdarzeń.
Wiosenne kąciki przyrody
- 1
Pszczółki poznają teatr
27 marca obchodziliśmy w najmłodszej grupie przedszkolnej Dzień Teatru. Pszczółki swoją teatralną przygodę rozpoczęły od obejrzenia sztuki pt. "Trzy małe świnki", poznając tym samym Teatr cieni. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się ciekawostek o lalkach teatralnymi, wzbogaciły słownictwo o pojęcia związane z tym miejscem oraz samodzielnie wykonały pacynki paluszkowe. Własne improwizacje aktorskie z sylwetami cieni, pacynkami oraz marionetkami sprawiły dzieciom niesamowitą zabawę.
6
Święta tuż, tuż…. - akcja charytatywna i konkurs
Jak co roku licznie przystąpiliśmy do Gminnego Konkursu Rękodzieła ,,Wielkanoc w tradycji polskiej” organizowanego przez GCKB w Samborowie. Celem konkursu jest: kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych, promocja wszelkich form rękodzieła, poznawanie różnorodnych tradycyjnych wzorów, motywów zdobniczych, prezentacja uzdolnień i umiejętności plastycznych i rękodzielniczych. Uczniowie na zajęciach tworzyli stroiki, ozdoby i kartki wielkanocne. Powstały piękne, oryginalne prace. Organizatorzy konkursu zapraszają zainteresowane osoby od 3.04.2023r. do GCKB w Samborowie na wystawę prac i kiermasz, gdzie można będzie nabyć konkursowe, świąteczne dekoracje i tym samym wspomóc leczenie i rehabilitację Czarka - naszego przedszkolaka.
Dziękujemy naszym uczniom i przedszkolakom za liczny udział w konkursie w szczytnym celu!
20
KAWIARENKA I LOTERIA FANTOWA
Od 15 marca przez trzy dni w naszej szkole wolontariusze dzielili się szczęściem za przysłowiowe "parę groszy". Kupując losy za 2 zł otrzymywaliśmy niespodziankę zasilając konto Czarka.
Następnie:
Od 20 marca przez tydzień w naszej szkole pachniało ciepłymi drożdżówkami i babeczkami. Za 2 - 3 zł osładzaliśmy sobie chwile spędzone w szkole. Uzyskane fundusze przekazaliśmy na wsparcie dla Czarka.
Dziękujemy rodzicom za pyszne i pachnące słodkości.
1
Międzynarodowy Dzień Teatru
„Międzynarodowy Dzień Teatru został zainicjowany w czerwcu 1961 roku podczas
9. Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Data święta upamiętnia otwarcie Teatru Narodów w Paryżu 27 marca 1957 roku
Celem światowych obchodów jest promowanie sztuk teatralnych w społeczeństwie, dążenie do zintegrowania środowiska artystycznego oraz pobudzenie do międzynarodowej współpracy i wzmocnienia przyjaźni.”
W tym czasie w każdym zakątku kultury, odbywają się spektakle, spotkania i różne wydarzenia związane z teatrem. Nasza szkoła pielęgnując wartości spotkań z pasjonatami i działaczami kultury teatralnej, zaprosiła 24 marca p. Monikę Kazimierczyk (wraz z Dariuszem Wychudzkim została laureatką nagrody Haliny Machulskiej 31.10.2022r.i wielu innych nagród), która cudownym, ciepłym głosem przedstawiła i zaprezentowała historię powstania Teatru Przebudzeni oraz ich aktorów.
W drugiej części spotkania uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach teatralnych.
Młodzież miała możliwość zaprezentowania się w kilku małych etiudach.
Może wśród nich kryją się talenty, o których w świecie będzie głośno.
Młodzież została również zaproszona do udziału w spektaklach grupy „Ło/Men” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie oraz zajęciach teatralnych.
Pełne oddanie swojej pasji przynosi wiele satysfakcji i korzyści, które pozwalają zdobywać rzeczy pozornie niemożliwe.
2
Kreatywne prace plastyczne w marcu
Zadania z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kreatywne prace plastyczne dotyczyły tematyki wiosennej. Uczniowie wykonali prace ukazujące bazie i przebiśniegi.
4
Światowy Dzień Wody
PRZYSPIESZENIE ZMIAN to hasło na 2023 rok
Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych z dnia 22 grudnia 1992 r. Od 1993 r. corocznie obchodzony jest pod innym hasłem. Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian w celu rozwiązania kryzysu związanego z wodą. A ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania. To znaczy Ty i Twoja rodzina, szkoła i społeczność możemy coś zmienić, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy i zarządzamy wodą w swoim życiu.
14
Warsztaty gliniarskie
Glina, wyobraźnia i praca dłoni - czyli wyjątkowe warsztaty z Panią Anitą Zawadzką. Uczniowie klas III - VII, pod okiem wspaniałej artystki, wykonali przedmioty z gliny według własnego pomysłu. Była to wyjątkowa lekcja cierpliwości, relaksu i rozwijania wyobraźni.
19
Witamy wiosnę w naszym przedszkolu!
Jak co roku – 21 marca, obchodzony jest w naszym przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”. Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca. W tym roku każdy z nas przyszedł ubrany na kolorowo. W poszczególnych oddziałach wykonaliśmy wiele różnych zadań. Najmłodsi obejrzeli przedstawienie pt. „Powitanie wiosny”, wzięli udział w zabawie zwiadowczej „Po czym poznam wiosnę? oraz w zabawie matematycznej. Zuchy i Skrzaty samodzielnie przygotowały dekoracje: gałązki ozdobione kolorową bibułą i znaczki. Kodowały na dywanie oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach językowych. Wszyscy wykonali prace plastyczne i nie zabrakło zabawy przy muzyce. Na koniec wyruszyliśmy w przemarszu w pobliżu przedszkola. Słychać było dźwięki rozmaitych instrumentów oraz hasło powtarzane przez dzieci: Witaj, wiosno!
20
Witaj WIOSNO !
21 marca jest pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. W tym dniu uczniowie klas I-III postanowili przypomnieć wiośnie, że już powinna do nas dotrzeć:) W szkole został zorganizowany „HAPPENING WIOSENNY”. Wyposażeni w kolorowe plakaty, wstążki z bibuły i instrumenty muzyczne, wyruszyliśmy wraz z naszą "WIOSENKĄ" na przemarsz po naszej miejscowości.
3
21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca nosimy kolorowe skarpetki na znak solidarności i zwrócenia szczególnej uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem, obchodzimy dzisiaj bowiem Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze, który posiadają osoby z zespołem Downa
6
XXVIII Międzywojewódzki Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej ,,Drzewo nie umiera nigdy”
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszego zespołu w składzie:
Krzysztof Kołodziejczyk kl. VIII,
Zofia Szymańska kl. VI,
Adam Twardy kl. VI
Maciej Pawszyk kl. IV
zakwalifikowali się do Finału Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej.
15 marca 2023r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, oddział w Iławie, odbył się II etap XXVIII Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej ,,Drzewo nie umiera nigdy”, do którego przystąpiło 124 uczniów z 31 szkół z terenu Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich i Pojezierza Iławskiego z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Każda szkoła była reprezentowana przez 4-osobową drużynę, której zadaniem było rozwiązać test wiedzy z zakresu przyrody i ochrony środowiska na temat cyklu życia drzewa i jego roli w ekosystemie leśnym, uczniowie musieli również wykazać się znajomością 11 gatunków drzew i 14 gatunków organizmów związanych z obecnością drzew. Ponadto pytania dotyczyły znajomości przyrody i walorów kulturowych obydwu parków. Uczestnicy rozwiązując swoje testy mogli się ze sobą konsultować. Celem konkursu było wyłonienie 10 drużyn, które będą w ścisłym finale. Nasi uczniowie wypadli znakomicie i znaleźli się wśród 10 szkół z najwyższą punktacją, a tym samym będą reprezentować szkołę w etapie finałowym, który odbędzie się w maju.
Wielkie brawa i gratulacje dla naszej szkolnej drużyny!
Dziękujemy za wkład pracy, zaangażowanie i życzymy powodzenia w ścisłym finale.
Tęczowe inspiracje
Skąd się bierze tęcza? W miniony piątek nasze przedszkolaki biorąc udział w zabawach sensorycznych, ruchowych, kulinarnych oraz eksperymentach poznały bliżej to fascynujące zjawisko.
17
W marcu jak w garncu
16 marca odbyły się zajęcia, na których najmłodsi i nieco starsi poznali zjawiska atmosferyczne oraz sposób prowadzenia obserwacji przyrodniczych w postaci kalendarza pogody. Dzieci z wielkim entuzjazmem ćwiczyły również umiejętność odczytywania informacji pogodowych w formie obrazków. Przysłowie "W marcu jak w garncu" uświadomiło naszym przedszkolakom zmienność i nieprzewidywalność marcowej pogody. Pszczółki wykonały tym samym kolejne zadanie w ramach udziału w projekcie "Piękna Nasza Polska Cała".
2
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny
16 marca 2023 r. również nasi uczniowie przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur".
Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.
Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci
Zachęcamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji - Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci.
W dniach 13 - 16 marca 2023 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka jest zorganizowana w ramach akcji, do której przystąpiła nasza szkoła zorganizowanej przez GOE akcji ekologiczno - edukacyjnej Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci, której zasady określa Regulamin dostępny pod adresem https://liblink.pl/Zd10EQQKoy. Sprzęt elektryczny i elektroniczny można dostarczyć do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pietrzwałdzie, Pietrzwałd 94 w dniach 13-16 marca 2023 r. Miejsce zbiórki - budynek gospodarczy za szkołą. Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce określa załącznik.
Tak świętowaliśmy w Dniu Kobiet
Przygotowaliśmy Galerię Sławnych Kobiet
Własnoręcznie robiliśmy kartki z życzeniami i zrywki z komplementami
3Stworzyliśmy nietypową galerię naszych portretów
31Dziewczynki, kobietki, panie, damy spacerowały po wybiegu
7Wybraliśmy Mis Zagadek, Mis liczenia, Mis równowagi oraz Mis najdłuższego kucyka
3O najmłodszych dziewczynkach panowie też pamiętali
7
Życzenia na Dzień Kobiet
DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU - ZAPRASZAMY
Dzień Kobiet w naszej szkole
Dziewczęta poczujmy się jak kobietki - wystrójmy się jak damy :)
Zapraszamy na Środowy Pokaz Mody!
Archiwum Aktualności