• Policjanci w przedszkolu

• Bezpieczny przedzkolak na drodze. Policjanci z Posterunku Policji w Ostródzie, odwiedzili najmłodsze dzieci z naszego przedszkola. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z policjantami. Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie dzielnicowy udzielił dzieciom kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu. Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Ponadto policjanci pokazali jak zachować się podczas spotkania z psem, który nie posiada właściciela. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski i mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Kreatywne prace plastyczne”- IV edycja

• W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje udział w IV edycji  Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywne prace plastyczne”. Do projektu przystąpiły klasy II, III, IV i V. Główne cele to: zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki w toku zabawy i eksperymentowania z różnymi materiałami, narzędziami i technikami  plastycznymi, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz  kreatywności uczestników poprzez różnorodne działania plastyczne. Przez dziewięć miesięcy uczniowie będą wykonywali  zadania przypisane do kolejnego miesiąca.  We wrześniu poznaliśmy technikę ,,mokre w mokrym”. Oto efekty naszych działań.

• Światowy Dzień Jabłka w przedszkolu

• Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

a jako przekąska niezwykle sycące…

Jabłko – pełne witaminek dla chłopców i dziewczynek.

Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!
            28 września 2023 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Światowy Dzień Jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Dzieci wzbogacały swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – soki, konfitury, musy itp. Istotą tematyki, było także zwrócenie uwagi na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, działania matematyczne  i wykonane prace plastyczne z wykorzystaniem naturalnych okazów.  Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencje zręcznościowe i ćwiczenia ruchowe na świeżym powietrzu.  Na koniec, pod okiem nauczyciela i opiekuna, dzieci przygotowywały pieczone ciastka francuskie z jabłkami, które zbierały w pobliskim sadzie .

Okazało się, że deser bardzo przypadł do gustu naszym przedszkolakom !!!

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września – to dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.
            W ramach tej akcji przedszkolaki odwiedziły pobliską bibliotekę. Dzieci w skupieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.
            Warto czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie czytamy!

• DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

• W piątek – 29 września w całym przedszkolu świętowano Dzień Chłopaka. Dziewczynki obdarowały chłopców własnoręcznie zrobionymi podarunkami, a w ciągu dnia udało nam się znaleźć chwilę na wspólny, bajkowy seans z popcornem. Mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawił naszym chłopcom radość, a wszystkie przedszkolaki będą z przyjemnością wspominać ten dzień.