Dzień Kolorowej Skarpetki w przedszkolu
PROFILAKTYKA SMYKA „ NA RATUNEK POLI”
Dnia 18 marca Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pietrzwałdzie odwiedzili Policjanci. Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktycznym skierowanym do uczniów najmłodszych pod hasłem „ Profilaktyka Smyka”.
W wyniku starań policjantów powstał pakiet edukacyjny uczący najmłodszych, jak się należy właściwie zachowywać w sytuacjach zagrożenia.
Program prezentuje perypetie fikcyjnej rówieśniczki uczniów, która na własnym przykładzie pokaże dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola, bo takie imię nadano głównej bohaterce, spotyka się z czytelnikiem w 13 różnych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek z opresji ratuje dziewczynkę bohater w niebieskim mundurze - policjant.
"Kangur matematyczny"
17 marca 2022r. najlepsi matematycy naszej szkoły sprawdzali swoje umiejętności w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Każdy uczeń zmierzył się z zadaniami dostosowanymi do jego grupy wiekowej: Żaczek (7 uczniów klasy II), Maluch (7 uczniów z klasy III i 3 uczniów z klasy IV), Banjamin (2 osoby z klasy VI), Kadet (1 osoba z klasy VII i 1 osoba z klasy VIII). Każdy uczestnik otrzymał zabawkę logiczną "Zaplątany Kangurek". Na wyniki musimy trochę poczekać.
"Zakodowana Matematyka"
Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki oraz Międzynarodowego Dnia Liczby π ogłaszamy konkurs matematyczny "Zakodowana Matematyka". Na terenie naszej szkoły umieściliśmy 30 zadań matematycznych w postaci kodów QR. Zapraszamy do wspólnej zabawy - czas na rozwiązanie piątek 18 marca. Odpowiedzi przynosimy do wychowawców lub nauczycieli matematyki.
Realizacja zajęć „Grosz do grosza, a będzie kokosza”.
10 marca zostały zrealizowane zajęcia z nagrodzonego przez Narodowy Bank Polski scenariusza pt. „ Grosz do grosza, a będzie kokosza”. Celem zajęć było przybliżenie uczniom pojęcia oszczędzania oraz poznania sposobów dzięki, którym można zaoszczędzić pieniądze. Uczniowie klasy II chętnie i aktywnie pracowali podczas zajęć. Dzieci samodzielnie stworzyły definicję wyrazu oszczędzanie. Dowiedziały się w jaki sposób można zaoszczędzić pieniądze. Utrwaliły wartości banknotów i monet. Wykazały się ogromną wiedzą na temat oszczędzania.
4Drugoklasiści chętnie korzystali z proponowanych środków dydaktycznych takich jak: aplikacja www.wordwall.net, skanowanie kodów qr za pomocą telefonów, kart pracy pt. „ Moje oszczędności”. Dzieci z zaangażowaniem i kreatywnością wykonały swoje skarbonki- świnki.
Po zakończonych zajęciach każdy z uczestników został nagrodzony grą edukacyjną.
Dzień Kobiet :)
8 marca Święto Kobiet, więc życzenia składamy Wam.
Dużo szczęścia i radości, a w nauce pomyślności.
Miejcie na ustach uśmiech słodki w życiu zaś nie doznajcie troski.
Chłopcy mali i duzi :)
6
#napomocUkrainie
W dniach 25.02 - 7.03.2022r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Pietrzwałdzie przeprowadzono Akcję Charytatywną dla Ukrainy zorganizowaną przez Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu działającego w naszej szkole.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za przekazane dary.
4
Spotkania z "ludźmi sukcesu"
Dnia 8 marca 2022 r. nasza szkołe odwiedził Tomasz Krzeszewski – polski tenisista stołowy, olimpijczyk z Sydney (2000) oraz Aten (2004), medalista mistrzostw Europy. Trener reprezentacji Polski.
Pan Tomasz opowiedział uczniom historię swojej kariery sportowej, zachęcił młode talenty do pracy nad sobą, do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, wskazał jakie korzyści niesie za sobą sportowy tryb życia oraz zaangażowanie w to, co umiemy robić.
Spotkanie z panem Tomaszem było cenną lekcją i ogromnym motywatorem dla dzisci i młodzieży.
Dziękujemy!
8
#napomocUkrainie
Zespół Szkolno - Przedszkolny włącza się w akcję charytatywną dla Ukrainy.
Zbieramy środki opatrunkowe, żywność długoterminową, artykuły higieniczne oraz nowe koce i śpiwory. Nie zbieramy odzieży.
Akcja w naszej szkole trwa od 1 do 4 marca 2022 r.
Działania Aktywnych Błękitnych
W ramach realizacji programu Aktywni Błękitni uczniowie pogłębiają swoją wiedzę o wodzie.
W klasie IV i VI na lekcji przyrody i geografii przeprowadzono zajęcia o powodzi. Celem lekcji było wyjaśnienie, jakie są rodzaje zagrożeń powodziowych, jak należy postępować przed, po i podczas powodzi. Uczniowie po obejrzeniu filmu edukacyjnego, chętnie opowiadali o tym, co widzieli i wspólnie ułożyli definicję powodzi. Następnie przystąpili do prac w grupach, gdzie wyszukiwali informacje o tym, jak należy się zachować przed, w trakcie i po powodzi. Każda grupa doskonale wywiązała się ze swoich zadań i przedstawiła efekty swoich prac. Zajęcia przyczyniły się do podniesienia świadomości uczniów w sytuacjach zagrożenia powodzią.
6
Wyniki konkursu recytatorskiego "Piękna mowa ojczysta"
Rok 2022 jest Rokiem Marii Konopnickiej. Aby uhonorować jedną z najwybitniejszych pisarek w historii 8 lutego odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Piękna mowa ojczysta” dla uczniów klas I-III. Po przeprowadzonych eliminacjach klasowych do etapu szkolnego zakwalifikowało się 16 osób. „Stefek Burczymucha”, „Pranie”, „Muchy samochwały”, „Zła zima”, „Tęcza”, „Co Staś widział w polu” i wiele innych wierszy Marii Konopnickiej zaprezentowali uczestnicy podczas szkolnego konkursu. Wykonania zachwycały ogólnym wyrazem artystycznym, interpretacją oraz doskonałym opanowaniem pamięciowym. Jury po długich naradach przyznało dziewięć głównych nagród.
Z przyjemnością przedstawiamy laureatów:
I miejsce ex aeguo; Lena Perłowska kl.II, Błażej Wyralski kl. I, Patryk Stawiarski kl.III
II miejsce ex aeguo; Magdalena Wilbrandt kl.I, Rodion Makowski kl.II, Maciej Pawszyk kl.III
III miejsce ex aeguo; Alicja Konkiel kl.I, Kinga Maliszewska kl. II, Zuzanna Rudnicka kl.III
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.
10
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. – zginęło wówczas pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. W ramach obchodów święta polszczyzny podjęto w naszej placówce szereg inicjatyw. Powstały gazetki tematyczne, korytarze zapełniły fiszki przedstawiające całe bogactwo naszego języka. W klasie III lekcja zamieniła się w przygodę z escape roomem. Uczniowie otrzymali do wykonania zadania zakodowane kodami QR. Skanując kody na swoich telefonach rozwiązywali zagadki, gry w aplikacjach oczywiście związane z naszym językiem ojczystym. Dobrze wykonane zadania pozwalały na zdobycie fragmentów hasła, które w końcowym etapie zabawy należało ułożyć w całość. Wszyscy dzielnie walczyli, aby pozyskać całe hasło i wydostać się z „pokoju zagadek”. Uczniowie, którzy najsprawniej wydostali się z „pokoju” otrzymali dyplomy oraz tytuł mistrza mowy polskiej.
Tłusty czwartek
Tłusty czwartek to dla wielu z nas jedna z nielicznych okazji do zjedzenia pysznego pączka. Pani dyrektor Katarzyna Wrzesińska zadbała, aby tego dnia każdy uczeń w naszej szkole pączusia posmakował.
2
Dzień Dinozaura u przedszkolaków
- 10
W klasowym laboratorium
Uczniowie z klasy trzeciej na edukacji przyrodniczej mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy, wykonując różne doświadczenia. Przed rozpoczęciem pracy omówiono zasady bezpieczeństwa. Następnie przydzielono zadania tak, aby każdy mógł wykonać jakąś czynność. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem podejmowali w grupach próby wyjaśnienia zaobserwowanych reakcji. Zajęcia te były ostatnią z aktywności w ramach pracy metodą projektu "Być jak Maria Skłodowska- Curie".
4
DBI - Działamy Razem!
Uczniowie z klasy trzeciej zrealizowali kolejne działanie w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu wykonując w dowolnej technice plastycznej hasła dotyczące zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz korzyści jakie on nam daje.
3
Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I
W dniu 15 lutego 2022 r. uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście pasowani na czytelnika naszej szkolnej biblioteki. W trakcie zajęć uczniowie odpowiadali na przygotowane zagadki, dowiedzieli się jak zorganizowana jest biblioteka, w jaki sposób korzystać z jej zasobów.
Podsumowaniem spotkania w bibliotece było wręczenie dyplomów oraz prezentu – książeczki „Pierwsze abecadło”. Prezent ten był możliwy dzięki Instytutowi Książki, z którym kolejny raz przyłączyliśmy się do kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”. W tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.
6
Walentynki
14 lutego obchodziliśmy Walentynki - szczególny dzień okazywania przyjaźni i sympatii. Uczniowie z klas I-III wykonali Walentynki, które trafiły do bliskich im osób: koleżanek, kolegów, nauczycieli, rodziców, rodzeństwa. Trzecioklasiści na zajęciach pracowali w oparciu o teksty nawiązujące do tego święta, doskonaląc przy tym umiejętności językowe oraz czytanie ze zrozumieniem. Gra "Walentynkowe 5 sekund" okazała się dla nich nie lada wyzwaniem. W klasie pierwszej założenie czerwonej koszulki było dodatkowym sposobem na świętowanie Walentynek. Serduszkowych smakołyków, oczywiście w kontrolowanych ilościach nie mogło zabraknąć.
1
Bal karnawałowo-walentynkowy w przedszkolu
WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE – JAK CO ROKU W KARNAWALE.
11
Dzień Kota
W czwartek, 17 lutego dzieci z grupy Pszczółki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota.
Archiwum Aktualności