Bajkowy świat zagościł w naszym przedszkolu z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, święta uwielbianego przez wszystkie dzieci i wielu dorosłych. Przedszkolaki dumnie prezentowały swoje stroje oraz gadżety związane z ich ulubionymi bajkami. Tego dnia były zaangażowane w liczne aktywności: słuchały bajek, rozwiązywały zagadki, układały puzzle, pokonywały labirynty, tańczył i śpiewały. Podczas zabaw wykazywały się bardzo dobrą znajomością bajek rozpoznając tytuły, bohaterów i rekwizyty. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka, sprawił tym samym dużo uśmiechu i radości.
Aktualności
Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu
- 48
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
W dniu dzisiejszym klasa I i III obchodziła Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie w tym dniu przebrali się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Na szkolnych korytarzach można było spotkać księżniczki, smerfy, wojowników oraz wróżki. Dzieci wykonywały różne ciekawe zadania związane z tym dniem np. tworzyły bajkowe komiksy, rozwiązywały quizy i zagadki dotyczące treści bajek oraz ich bohaterów. Dzień upłynął w radosnej i bajkowej atmosferze.
5
Cyfrowa podróż z Avatarem
Przedszkolaki rozpoczęły swoją cyfrową podróż z Avatarem. Zachecamy do obejrzenia realizacji I modułu projektu. Wystarczy kliknąć w link.
Loteria dla Bartka
Program "Być jak Ignacy"
Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
W tym roku również uczniowie naszej szkoły z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.
Wolontariusze sprzatają groby
27 października wolontariusze z Pietrzwałdu z opiekunem wolontariatu po zajęciach lekcyjnych zebrali się na cmentarzu parafialnym, aby uprzątnąć zapomniane groby i kamień poświęcony poległym żołnierzom z Pietrzwałdu w czasie I i II wojny światowej.
4
Gminny Jesienny Konkurs recytatorski
28 października w Samborowie odbył się Gminny konkurs recytatorski "Jesienne recytowanie przez dzieci kochane". Jury oceniało dzieci w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 latki, 5 latki oraz 6 latki. Nasze przedszkolaki: Zofia Zdunek, Pola Sontowska i Nadia Kmiecik zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie w przepięknych wierszach o tematyce jesiennej. Zofia Zdunek przedstawicielka najmłodszej grupy "Pszczółki" zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy dumni ze wszystkich uczestników.
1
Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej
26 października w Gminnym Centrum Kulturalno - Bibliotecznym w Samborowie odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Ponad pięćdziesięciu uczestników w różnych kategoriach wiekowych zaprezentowało swoje umiejętności wokalne. Naszą szkołę godnie reprezentowała grupa z klasy V w składzie: Agata Chęcińska, Zuzanna Bąk, Maja Różańska i Lena Ziniewicz. Dziewczęta zaprezentowały dwa utwory i za swój występ otrzymały wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.
Wielkie brawa i gratulacje dla naszych szkolnych artystów !!!
Akcja "Pomagamy zwierzętom"
W miesiącu październiku w naszej szkole odbyła się akcja "Pomagamy zwierzętom". Zbieraliśmy karmę dla psów i kotów, którą dostarczyliśmy na miejsce zbiórki do Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie.
4
MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole
Uczniowie klasy III od września realizują zadania związane z programem MegaMisja.
MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.
2
Kreatywne prace plastyczne - październik
W miesiącu październiku w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywne prace plastyczne” uczniowie wykonywali na plastyce zadania: ,,Drukowanie folią bąbelkową” oraz ,,Dynia lub jabłko - technika mokre w mokrym”.
Powstały fascynujące dzieła.
7
Obchody Dnia Papieskiego
20 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 22 Dnia Papieskiego pod hasłem „Blask Prawdy”. Uczniowie przypomnieli nam wszystkim przepis na szczęście, który święty Jan Paweł II zamieścił w trzech słowach: Prawda, Miłość i Wolność. Są to trzy wartości, bez których nasze życie jest pozbawione kolorów. Nie możemy być szczęśliwi, kiedy żyjemy w kłamstwie. Nie możemy być szczęśliwi, gdy nie kochamy i nie jesteśmy kochani. Nie możemy być szczęśliwi, jeśli żyjemy w niewoli. Uczniowie zdradzili nam także tajemnicę, że nie chodzi o to, aby te wartości zdobyć i nic więcej nie robić. Chodzi o to, żeby nieustannie ich szukać. Troszczyć się o Prawdę, pielęgnować i trenować naszą Miłość oraz walczyć o Wolność. Tego uczył nas święty Jan Paweł II.
Ojcze Święty, dziękujemy!
3
"Od ziarenka do bochenka"
"Od ziarenka do bochenka" to temat lekcji bibliotecznej, która odbyła się w bibliotece w Pietrzwałdzie. Uczniowie wraz z panią Agnieszką Bobrowską, nauczycielem miejscowej szkoły oraz bibliotekarką panią Teresą Ziniewicz poznawali drogę jaką przechodzi ziarno rzucone w ziemię aż do momentu wypieczenia chleba. Dlaczego chleb jest ważny w naszym życiu? Jakie są tradycje związane z chlebem? Na te i inne pytania uczniowie szukali odpowiedzi w literaturze.
Zagroda Edukacyjna „Pszczółka w lesie”
Uczniowie klas I-III odwiedzili Zagrodę Edukacyjną „ Pszczółka w lesie”. Dzieci wzięły udział w warsztatach stolarskich, w których samodzielnie wykonały szkatułki, budki dla owadów, zegary oraz lampiony. Po ciężkiej pracy uczniowie mogli bawić się na zewnątrz w „błotnej kuchni”, grać w piłkę oraz puszczać ogromne bańki. Hitem okazała się lina, po której tylko nieliczni przeszli do samego końca. Po tak wyczerpujących atrakcjach wszyscy mogli miło spędzić czas przy ognisku, zjadając pyszną kiełbaskę.
2
Akcja - POMAGAMY ZWIERZĘTOM
Dzień Edukacji Narodowej
W październiku, jak co roku, w naszej szkole obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła akademia przygotowana przez uczniów, którzy złożyli życzenia i podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany każdego dnia w ich wychowanie. Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Wrzesińska przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich uczniów. W swoim przemówieniu mówiła o znaczeniu edukacji w społeczeństwie oraz o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za zaangażowanie, trud wychowania i nauczania oraz wiarę w uczniów. Życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie wręczone zostały nagrody dla zasłużonych pracowników.
Szkolny konkurs klas I-III pt. "Mój nauczyciel"
Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej w klasach I-III został zorganizowany konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu portretu nauczyciela. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością podczas tworzenia swoich prac. Wśród nagrodzonych prac znalazły się:
I miejsce Zuzanna Śmigielska klasa I ( portret Pani Elżbiety Szulc)
II miejsce Paweł Jędrzejak klasa III ( portret Pani Moniki Bąk)
III miejsce Lena Pinkall klasa III (portret Pani Moniki Bąk)
Gratulujemy!!!
1
Święto Jesieni
W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy „ŚWIĘTO JESIENI” połączone z DNIEM DYNI I ZIEMNIAKA. Uczniowie w tym dniu brali udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych, których tematem przewodnim był ziemniak. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością podczas wykonywania z warzyw „ zwierzaków cudaków”. Po tych wyczerpujących zadaniach uczniowie mogli skosztować pyszności, które przygotowały Panie z okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich. Uwieńczeniem dnia było ognisko przy, którym wychowawcy i uczniowie spędzili miło czas podczas pieczenia kiełbasek. Po radosnych minach i humorze uczniów można śmiało stwierdzić, że dzień należał do udanych.
18
Wykład - "Dogadać się z nastolatkiem"
Zapraszamy Rodziców, Nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na wykład dr Agnieszki Kozak – współautorki książki „Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji”.
Spotkanie odbędzie się 25.10.2022 r. o godzinie 17:00 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.
Rejestracja również poprzez stronę internetową
Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego
Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej zorganizowało konkurs fotograficzny dla uczniów klas IV - VIII ,,Wodny świat zdjęcia wart”. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać fotografię ukazującą życie w środowisku wodnym i przybrzeżnym, np. eksponować zamieszkujące je organizmy lub malownicze i cenne przyrodniczo akweny wodne, oazy przyrody ożywionej i nieożywionej związane z wodą.
W etapie szkolnym konkursu wyłoniono fotografie:
Zuzanny Rudnickiej z kl. IV
Jakuba Jaremka z kl. V
Franciszka Wiszniewskiego z kl. VI.
Prace z etapu szkolnego zostały wysłane do Elbląga.
Wyniki będą w późniejszym terminie.
Życzymy sukcesów!
2
Archiwum Aktualności